První případ se stal 5. července. Celníci na dálnici D1 ve směru na Prahu za použití výstražného znamení dynamicky zastavili bulharskou dodávku a svedli ji na parkoviště nedaleko Měřína. Kromě řidiče ve voze cestovaly další dvě osoby. Všichni shodně vypověděli, že cestují do Belgie za prací, a kromě osobních věcí si převáží nějaké lihoviny a cigarety pro vlastní potřebu. Prověřením osob i vozidla bylo zjištěno, že vůz byl již dříve užit k nadlimitní přepravě lihovin a jedna z osob má u celní správy evidovaný dluh 7 000 korun, který na místě uhradila.
Při kontrole interiéru vozu celníci našli 25 lahví lihovin a za pomoci ručního rentgenu také cigarety ve stropě pod osvětlením místa řidiče. Tímto rentgenem pak byly zjištěny i uměle vytvořené prostory pod lištami na bocích vozu, které však byly prázdné. Celníci se rozhodli demontovat také rezervní kolo z podvozku vozidla a následným skenováním v zavazadlovém rentgenu pak zjistili, že je vyplněno něčím nestandartním. Po jeho rozstřižení za pomoci techniky HZS z něj celníci vyjmuli větší množství neznačených cigaret. Celkem tak ve vozidle zadrželi 6 280 kusů neznačených cigaret.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



