Celní úřad pro Ústecký kraj: S blížícími se Vánocemi celníci objevují stále více padělků

18.11.2020 18:47

Bezmála pět set kusů podezřelých výrobků zajistili ústečtí celníci na severu Čech při kontrole zaměřené na ochranu spotřebitele a dodržování povinností v souvislosti s vymáháním práv duševního vlastnictví.

Celní úřad pro Ústecký kraj: S blížícími se Vánocemi celníci objevují stále více padělků
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Celníci za nouzového stavu nezahálejí, na základě vlastního monitorování si v Chomutově vytipovali kamenný obchod s názvem „Minimarket“, kde prodejce nabízel zákazníkům mimo jiné dětské zboží jako jsou hrací karty, figurky pohádkových postaviček, panenky, stavebnice, ale i bezdrátová sluchátka a prací prostředky. Celníci pojali podezření, že některé vystavené zboží porušuje práva majitelů ochranných známek např.  POKEMON, FORTNITE, BRAWL STARS, LEGO, L. O. L. Surprise, DISNEY FROZEN, APPLE a REX. Zejména když majitel prodejny kontrolorům sdělil, že jej zakoupil v Praze na tržnici SAPA.

Celníci 497 výrobků podezřelých z neoprávněného označení logy renomovaných světových výrobců zajistili a převezli do skladu celního úřadu. Hodnota zadrženého zboží vyjádřená v ceně originálů přesahuje čtvrt milion korun.

Pokud soud rozhodne, že se skutečně jedná o padělky, hrozí pachatelům přestupků pokuta až do výše 10 milionů korun. V případě, že se majitelé práv rozhodnou využít tzv. zjednodušený postup, bude artikl na jejich náklady ekologicky zlikvidován.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor opět posiluje počty příslušníků pro výpomoc ve zdravotnictví, v sociálních a jiných souvisejících službách – zapojeno je již 951 hasičů

14:21 Hasičský záchranný sbor opět posiluje počty příslušníků pro výpomoc ve zdravotnictví, v sociálních a jiných souvisejících službách – zapojeno je již 951 hasičů

Pro Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) je primárním úkolem plnění svých běžných, zákla…