Celníci zadrželi zásilku kokainu

07.11.2018 18:23

Bezmála 1,2 kilogramů kokainu objevila v uplynulých dnech hlídka mobilního dohledu ústeckých celníků při silniční kontrole.

Celníci zadrželi zásilku kokainu
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V rámci kontrolní akce NORD zaměřené na přepravu tabákových výrobků a pátraní po zboží uniklém celnímu dohledu kontrolovali ústečtí celníci v příhraničí projíždějící vozidla.  Kolem 16 hodiny si hlídka vytipovala ke kontrole v katastru ústecké čtvrti Předlice stříbrnou Hondu s českou registrační značkou. Řidič na obvyklou otázku, zda veze nějaké zboží, reagoval slovy, že nic neveze. Vzhledem k jeho rozpačitému chování a nervozitě přistoupili celníci k důkladnější prohlídce. V zavazadlovém prostoru objevili batoh, ve kterém se nacházel v bílém ručníku balíček oblepený černou folií. Celníci z balíčku o hmotnosti 1 187,7 gramů odebrali vzorek bílého prášku. Provedená zkouška narkotestem prokázala přítomnost kokainu. Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu mohla dosahovat výše kolem tří milionů korun.

Jelikož se řidič pokusil o útěch byl omezen na svobodě přiložením pout. Celníci pro důvodné podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy přivolali Policii ČR, která si zadrženého jednačtyřicetiletého cizince včetně odhalené zásilky kokainu na místě převzala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Cvičení Czech Lion prověřilo nejen vojáky v poli, ale také nové důstojníky ve štábech

17:05 Armáda ČR: Cvičení Czech Lion prověřilo nejen vojáky v poli, ale také nové důstojníky ve štábech

1200 vojáků s 250 kusy techniky včetně bojových vozidel pěchoty a tanků. Tak vypadalo letošní největ…