Cena za nejlepší výzkumné práce ČNB v roce 2018

16. 3. 2019 11:42

Bankovní rada České národní banky rozhodla o udělení letošní ceny za ekonomický výzkum dvěma pracím. Cena je každoročně udělována nejlepším z výzkumných publikací v oblasti finanční stability a měnové politiky, které ČNB vydala v předchozím roce.

Cena za nejlepší výzkumné práce ČNB v roce 2018
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Autory první oceněné práce nazvané A Profit-to-Provisioning Approach to Setting the Countercyclical Capital Buffer: The Czech Example jsou Lukáš Pfeifer a Martin Hodula. Druhá oceněná studie má titul Quantifying the Natural Rate of Interest in a Small Open Economy – The Czech Case a jejími autory jsou Tibor Hlédik a Jan Vlček.

Výzkumné publikace jsou hodnoceny nejen dle náročnosti a kvality zpracovaných analýz, ale také dle relevance a využitelnosti pro činnost ČNB. V letošním roce bylo posuzováno 20 výzkumných publikací zpracovaných v roce 2018. Obě oceněné práce jsou vysoce relevantní pro ČNB a byly využity při diskusích o nastavení politik centrální banky.

Vyhlášení laureátů ceny bude součástí 15. ročníku mezinárodní konference ČNB Research Open Day, která se bude konat 27. května 2019 v prostorách Kongresového centra ČNB. Na této konferenci budou výzkumní pracovníci ČNB prezentovat oceněné publikace společně s dalšími výsledky nejnovějšího výzkumu centrální banky a diskutovat o nich s ekonomy z českých i mezinárodních institucí. Hlavním řečníkem letošního ročníku Research Open Day bude bývalý guvernér izraelské centrální banky a současný předseda JPMorgan Chase International Jacob Frenkel.

Bližší informace k výzkumným publikacím ČNB a konferenci Research Open Day lze nalézt na webových stránkách ČNB věnovaných výzkumu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejnovější průzkum před Evropskými volbami ukazuje, že mohou překvapit strany, které se jasně vymezují proti nebo pro EU

16:20 Nejnovější průzkum před Evropskými volbami ukazuje, že mohou překvapit strany, které se jasně vymezují proti nebo pro EU

Nové subjekty typu Strana nezávislosti České republiky nebo Hlas Pavla Teličky mohou významně ovlivn…