Centrální banky ESCB vítají zveřejnění Globálního etického kodexu devizového trhu

26.05.2017 15:14 | Zprávy

Evropský systém centrálních bank (ESCB) vítá zveřejnění Globálního etického kodexu devizového trhu (Foreign Exchange Global Code of Conduct) a souvisejících materiálů o mechanismech jeho dodržování. Jedná se o významnou globální iniciativu na podporu robustního, spravedlivého, likvidního, otevřeného a transparentního devizového trhu dodržujícího vysoké etické standardy, která je prospěšná pro všechny účastníky velkoobchodního devizového trhu. Dobře fungující finanční trhy jsou pro centrální banky důležité tím, že zajišťují hladkou transmisi měnové politiky do reálné ekonomiky, z níž by ve výsledku měli těžit všichni občané.

Centrální banky ESCB vítají zveřejnění Globálního etického kodexu devizového trhu
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Centrální banky ESCB jsou pevně odhodlány podporovat dodržování kodexu ve svých zemích, které společně hrají klíčovou úlohu na globálním devizovém trhu. Za tímto účelem jsou připraveny řídit se zásadami kodexu v situacích, kdy jsou účastníky devizového trhu, a očekávají rovněž, že jejich pravidelné protistrany v obchodech na devizovém trhu budou kodex dodržovat.

Centrální banky ESCB také vybízejí účastníky devizového trhu ve svých zemích, aby rozvíjeli své postupy způsobem, který bude v souladu se zásadami kodexu, a aby vyjádřili své odhodlání tím, že se připojí k prohlášení o dodržování kodexu, které text kodexu doprovází. Centrální banky ESCB uvítají, bude-li se tržní praxe rozvíjet v souladu s kodexem.

Poznámky:

  • Součástí ESCB jsou Evropská centrální banka a národní centrální banky všech členských států EU, ať už přijaly euro, či nikoli.
  • Globální etický kodex devizového trhu a související materiály o mechanismech jeho dodržování jsou k dispozici na www.globalfxc.org (externí odkaz).
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Dukovanech maturitou z jaderné energetiky prošlo 96 středoškoláků

13:04 ČEZ: V Dukovanech maturitou z jaderné energetiky prošlo 96 středoškoláků

Devadesát šest studentů prošlo od dubna do června v Jaderné elektrárně Dukovany odbornými stážemi pr…