Centrum Amelie: Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké

28.09.2020 11:56

Od 1. října do 30. listopadu probíhá sbírka vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých.

Centrum Amelie: Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Foto: amelie-zs.cz
Popisek: Centrum Amelie - logo
reklama

„Sbírkou se snažíme oslovit veřejnost k sounáležitosti s nemocnými a jejich rodinami a zároveň je informovat, že se v případě onkologické nemoci mají kam obrátit o pomoc. Veškeré služby poskytujeme nemocným a jejich blízkým zdarma, což by nebylo možné bez podpory veřejnosti a projektů, jako je tato vánoční sbírka. Za každý darovaný kus moc děkujeme,“ uvádí Mgr. Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

Akce vyvrcholí 7.-9. prosince v obchodním centru FORUM, kde se uskuteční prodej získaných předmětů. U stánku Amelie lze darované předměty zakoupit za ceny nižší, než je obvyklé. Kupující si tak mohou nejen za rozumnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou. Výtěžek prodeje půjde na poskytování bezplatných psychosociálních služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Podpora onkologicky nemocných v sociální a psychické oblasti je nedílnou součástí péče o nemocné a má pozitivní vliv jak na zvýšení úspěšnosti léčby, tak i na návrat do běžného života po ní. „Aktivity v Amelii mi pomáhají jak fyzicky, tak duševně. Ale hlavně vím, že v tom nejsem sama. Naplňuje mě i setkávání s dalšími lidmi se stejným onemocněním, a tudíž i získávání nových přátel,” říká paní Helena, jedna z klientek Amelie v Liberci.

„Získané peníze z prodeje nám pomohou s udržením služeb pro klienty. Například sociální poradenství či psychologická podpora jsou pro nemocné s rakovinou či jejich blízké důležitou součástí péče, kterou, vzhledem k přetíženosti zdravotnického personálu, není bohužel reálné získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti, jako je například plavání či zdravotní cvičení,“ dodává Kuntošová.

Sběrná místa pro ozdoby a dekorace:
Centrum Amelie Liberec – KN Liberec, Husova 357/10 (budova U, 1. patro) Liberec
Krajská vědecká knihovna v Liberci – Rumjancevova 1362/1, Liberec
Drogerie Jasmín – Masarykovo náměstí 280, Mnichovo Hradiště

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.) Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

24. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

10:09 24. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Denní kontrakt motorové nafty se ve 24. týdnu obchodoval za 13,47 CZK/litr.