Centrum Chodov se stalo obchodním domem s nejvyšším hodnocením certifikace BREEAM ve fázi designu

11.07.2017 16:08

Na podzim letošního roku proběhne dlouho očekávané slavnostní otevření rozšířené části Centra Chodov. Již v průběhu stavebních prací však tento projekt obdržel prestižní ocenění za trvalou udržitelnost ve fázi designu, a to prostřednictvím certifikátu BREEAM s klasifikací Excellent. Vlastník centra, společnost Unibail-Rodamco, tak dostál svého dlouhodobého závazku, jímž je co nejekologičtější přístup ke svým nemovitostem. Unikátnost tohoto výsledku tkví především v tom, že se jedná o první nákupní centrum v České republice, které bylo v této fázi hodnoceno tak pozitivně.

Centrum Chodov se stalo obchodním domem s nejvyšším hodnocením certifikace BREEAM ve fázi designu
Foto: Centrum Chodov
Popisek: Centrum Chodov
Developerská společnost Unibail-Rodamco klade patřičný důraz na udržitelný rozvoj svých projektových řešení. Na počátku měsíce června získala za probíhající dostavbu Centra Chodov certifikát BREEAM, jenž hodnotí design nově vznikajících budov v deseti zavedených kategoriích. Projektu byla udělena známka kvality Excellent. V celkovém součtu získalo Centrum Chodov více než 75 % možných bodů, což se žádnému jinému obchodnímu centru v České republice doposud nepodařilo. „Designovému návrhu přikládáme vysokou důležitost a přidělení renomovaného certifikátu nás nesmírně těší. Vysoké hodnocení potvrzuje fakt, že u architektonických řešení našich staveb věnujeme velkou pozornost vlivu budovy na životní prostředí a jeho trvalé udržitelnosti,“ komentuje Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.
 
Nejvyššího počtu bodů projekt dosáhl v rámci kritéria řízení procesů, když byl oceněn 96 body ze 100 možných. Velmi pozitivně byla hodnocena také práce s vodou a oblast ekologie a využití pozemku. Celkové skóre se tak řadí mezi ta vůbec nejvyšší, která kdy byla v České republice certifikací BREEAM udělena napříč všemi typy staveb, ať už se jednalo o kancelářské prostory, nákupní či logistická centra nebo bytové jednotky. Návrh si v osmi z deseti klasifikovaných kategorií zajistil nadprůměrný výsledek, což podtrhuje jeho vysoký standard.
 
Ziskem certifikátu navázala skupina Unibail-Rodamco na obdobné ocenění, jež obdržela po rekonstrukci Centra Černý Most, které taktéž vlastní. Další certifikace BREEAM čeká Centrum Chodov za rok po kompletním dokončení výstavby
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů představil pověřencům některé novinky v ochraně osobních údajů

10:06 Úřad pro ochranu osobních údajů představil pověřencům některé novinky v ochraně osobních údajů

Úřad v červnu uspořádal další dva semináře určené pověřencům pro ochranu osobních údajů. Navázal tak…