Červenec byl nejlepším měsícem v historii Skupiny Barrandov

01.08.2017 13:03

Meziroční skok o 33 procent ve sledovanosti zaznamenala v letošním červenci televizní Skupina Barrandov. Průměrný podíl dosáhl hodnoty bezmála 11 procent, což je historické maximum. Razantní růst táhl především hlavní kanál TV Barrandov, který dosáhl podílu 7,3 procenta. Dařilo se i tematickým kanálům KINO Barrandov a Barrandov PLUS, které také překonaly své měsíční rekordy. Skupina Barrandov se tak stala nejrychleji rostoucí televizní skupinou na trhu.

Červenec byl nejlepším měsícem v historii Skupiny Barrandov
Foto: TV Barrandov
Popisek: TV Barrandov

Skupina Barrandov zaznamenala další rekord ve sledovanosti, uplynulý červencový měsíc přinesl doposud nejlepší výsledky. Hlavní kanál dosáhl podílu 7,3 procenta. Pozornost diváků nejvíce upoutaly večerní romantické filmy, dále pak premiérové díly pořadu Jak to dopadlo!? s Honzou Musilem či zpravodajská relace Naše zprávy, jež je jediným hlavním zpravodajským pořadem, který na trhu posiluje. Spolu s výše uvedenými pořady se daří i stálicím programové skladby, přičemž nejúspěšnější byly reprízy pořadů Exkluziv Kateřiny Brožové, Nebezpečné vztahy, Soudkyně Barbara či oblíbeného pořadu Můžu dál? s Alešem Cibulkou.

„Aktuální nárůst sledovanosti o 33 procent je jednoznačně skvělý výsledek. Stejně důležité však je, že se naší skupině daří razantně zvyšovat příjmy z prodeje reklamního prostoru, přičemž meziroční růst je dokonce vyšší než nárůst sledovanosti. Z pohledu managementu je také podstatné, že kromě rostoucích příjmů a sledovanosti nám roste i obliba mezi diváky. Z aktuálních dat výzkumu MML vyplývá, že se meziročně o 29 procent zvýšil počet lidí, kteří považují TV Barrandov za svou nejoblíbenější stanici. Počet lidí, kteří považují barrandovské zpravodajství za nejlepší ze všech televizních stanic, vzrostl dokonce o 56 procent. To jsou pro mě dostatečně vypovídající čísla, která mi dělají radost,“ zhodnotil výsledky generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup.

Permanentní růst potvrdily v červenci také tematické kanály skupiny. Sledovanost stanice KINO Barrandov stoupá již pět měsíců v kuse, v minulém měsíci dosáhla podílu dvou procent, což představuje meziroční nárůst o 45 procent. Největšímu zájmu se těšily romantické Příběhy o lásce, seriál Zákon a pořádek či klasické série Četník ze Saint Tropez. Dosavadní rekordy pokořila také stanice Barrandov PLUS s meziročním nárůstem o 121 procent – to z ní dělá nejrychleji rostoucí stanici na trhu. Skupině Barrandov se dařilo i v mladší cílové skupině 15–69 let, v té dosáhla také svého dosavadního maxima, a to ve výši necelých devíti procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Rok od posílení ochrany osobních údajů

21:50 ÚOOÚ: Rok od posílení ochrany osobních údajů

Česká republika disponuje již rok lepší a efektivnější ochranou osobních údajů svých občanů v celém …