Česká krajina: Divokým koním mohou lidé pomáhat pohybem. Chůze, běh nebo sbírání odpadků umožní udělat nová napajedla

21.09.2021 10:57 | Tisková zpráva

Cestou do práce, s dětmi do školy, při rekreačním běhu, jízdě na kole nebo při sbírání odpadků. Při těchto a dalších aktivitách mohou nyní lidé podpořit rezervaci divokých koni a ostatních velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.

Česká krajina: Divokým koním mohou lidé pomáhat pohybem. Chůze, běh nebo sbírání odpadků umožní udělat nová napajedla
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Pomoc divokým koním byla nově zařazena mezi projekty, na které může veřejnost přispět pomocí aplikace Pomáhej pohybem. Díky tomu nemusí na podporu rezervace posílat finanční prostředky, stačí, pokud udělají něco pro svoje zdraví a body nasbírané pohybem pak pošlou právě na divoké koně. „Prostředky využijeme na vybudování napajedel v nové části rezervace a zároveň na opravu těch starých. Při celoročním provozu jsou vystavena účinkům mrazu a dalších povětrnostních vlivů, takže po téměř sedmi letech používání potřebují opravu,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina. 

Veřejnost může rezervaci divokých koní pomáhat pohybem kdekoliv, aplikaci zároveň mohou využít i návštěvníci rezervace. „Okružní stezka kolem pastviny přímo v Milovicích měří zhruba 5 kilometrů a návštěvníci tam mohou vidět divoké koně a pratury. Stezka kolem pastviny zubrů a divokých koní, která se nachází mezi Lipníkem a Kbelem u Benátek nad Jizerou, pak měří 8,4 kilometrů. Mezi oběma pastvinami pak turisté po modré značce ujdou zhruba 5 kilometrů,“ zmínil Dalibor Dostál a navázal: „Samozřejmě velká část návštěvníků ujde jen část okružní stezky, většinou ji absolvují do té chvíle, než uvidí v rezervaci velké kopytníky. Za vidění ale stojí určitě i samotná místní příroda, proto se určitě vyplatí obejít okružní stezku celou.“

Součástí aplikace se nově stal také takzvaný plogging, tedy běh spojení se sběrem odpadků. Také touto aktivitou mohou lidé rezervaci pomoci a uklidit odpadky na okružní stezce.

Na vybudování nových napajedel a opravu těch současných vybírá nezisková organizace 150 tisíc korun. „Náš projekt je finančně úsporný, jen letos ušetří různým veřejným institucím na 15 milionů korun. Daní za to je, že je dlouhodobě podfinancovaný a pomoc veřejnosti je pro nás neocenitelná. V loňském roce nám dárci věnovali více než dva miliony korun na potřebné rozšíření rezervace,“ ocenil podporu veřejnosti Dalibor Dostál.  

K tomu, aby mohli lidé pomáhat pohybem, je třeba, aby si stáhli mobilní aplikaci EPP od Nadace ČEZ a Skupiny ČEZ. A postupovali podle jednoduchého návodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

MIlovice , TZ , Česká krajina , EPP , Pomáhej pohybem

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací

Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…