Česká krajina: V ohrožené rezervaci velkých kopytníků se narodilo první zubří mládě letošního roku

15.05.2020 12:39 | Zprávy

Stádo vzácných zubrů v unikátní rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se rozrostlo o první letošní přírůstek. Mládě přišlo na svět včera v podvečer.

Česká krajina: V ohrožené rezervaci velkých kopytníků se narodilo první zubří mládě letošního roku
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Zvířata v rezervaci jsou přitom v současnosti ohrožená kvůli několikaletému zpoždění dokončení rezervace.   

Do její záchrany se tak velmi výrazně zapojila veřejnost. V rámci sbírky lidé na dokončení rezervace zaslali již stovky tisíc korun. „Záchrana rezervace je nesmírně vysilující, ale podpora veřejnosti a nově narozená mláďata nám dodávají potřebnou energii,“ ocenil pomoc Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina. Podporu nepřerušil ani nástup pandemie koronaviru covid-19. Přesto nouzový stav a přijatá opatření znamenají pro záchranu rezervace komplikaci. Nemohly se uskutečnit původně plánované benefiční akce a kvůli ekonomickým dopadům současné krize nedošlo také na dříve přislíbenou podporu ze strany některých firem.

Na nejnutnější ohrazení zbývající části rezervaci potřebují ochranáři v rámci sbírky získat 1,5 milionu korun. Od začátku kampaně lidé na sbírku zaslali přes 800 tisíc korun. Celkové náklady na ohrazení zbývající části rezervace jsou přibližně dva miliony, půl milionu mají ochranáři k dispozici z předchozích let sbírky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Pomoc vrtulníků v Českém Švýcarsku - téměř 600 shozů, přes tisíc tun vody

7:14 Armáda ČR: Pomoc vrtulníků v Českém Švýcarsku - téměř 600 shozů, přes tisíc tun vody

Čtyři dny, od soboty 2. do úterý 5. května, pomáhaly osádky vrtulníků z 24. základny dopravního lete…