Česká manažerská asociace: ČR má své Manažery čtvrtstoletí

22.04.2018 10:27

Česká manažerská asociace ocenila TOP 10 manažerských osobností ČR, dalších 10 manažerů obdrželo speciální ceny. Slavnostního galavečera ve Španělském sále Pražského hradu se zúčastnilo 200 manažerů, premiér, členové vlády a další významní hosté včetně prezidenta Evropské asociace manažerů.

Česká manažerská asociace: ČR má své Manažery čtvrtstoletí
Foto: Česká manažerská asociace
Popisek: Česká manažerská asociace, logo.

Česká republika zná své Manažery čtvrtstoletí. TOP 10 manažerských osobností vybrala Česká manažerská asociace u příležitosti jubilejních 25 let prestižní soutěže MANAŽER ROKU, kterou vyhlašuje a organizuje, a 100 let vzniku Československa.

Titulem Manažer čtvrtstoletí byly jmenovány manažerské ikony, jako je Zbyněk Frolík (LINET) , Vladimír Feix (Karlovarský porcelán), Zdeněk Pelc (GZ Media, dříve Gramofonové závody v Loděnicích), Bořivoj Kačena (Eurovia CS, dříve Stavby silnic a železnic), Štěpán Popovič (Glaverbel, dříve Sklounion Teplice), Jan Rýdl (TOS Varnsdorf), Lubomír Stoklásek (Agrostroj Pelhřimov), Daniel Beneš (ČEZ), Jiří Cienciala (Třinecké železárny, ministr, vládní zmocněnec pro tři kraje). Mezi TOP 10 je Manažerka čtvrtstoletí Jaroslava Valová (SIKO koupelny).

Laureáti převzali ocenění ve Španělském sále Pražského hradu při slavnostním večeru za účasti téměř tří set podnikatelů a manažerů. Oceněné manažery pozdravil a ceny předal premiér Andrej Babiš a členové jeho vlády ministryně financí Alena Schillerová, ministr průmyslu, obchodu Tomáš Hüner a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová. Na galavečer zavítal z Bruselu na pozvání ČMA prezident Evropské asociace manažerů Ludger Ramme. Záštitu nad oceněním Manažerů čtvrtstoletí převzal prezident republiky Miloš Zeman.

„Dlouhodobě oceňujeme mimořádné manažerské osobnosti. Řada z nich vybudovala byznys na zelené louce, mnozí zachránili a dokázali úspěšně vést i velké podniky. Dnes oceňovaná generace manažerů je nositelem bezprecedentní transformace české ekonomiky z plánované na tržní,“ uvedl k udělení cen prezident ČMA Pavel Kafka. O seznamu oceněných rozhodla Národní komise ČMA , složená z odborníků, která vybírala v konkurenci 1500 finalistů soutěže MANAŽER ROKU a šesti desítkami vítězů jednotlivých ročníků. „Za 25 let soutěž Manažer roku ocenila téměř 1500 finalistů. To je další důkaz, že máme dost schopných manažerů a podnikatelů. Je však třeba pokračovat v hledání příkladů nejlepší praxe, pokud se celkově chceme přibližovat nejlepším. Růstu české ekonomiky bohužel v posledních letech chybí kvalita,“ poznamenal Pavel Kafka.

ČMA letos v rámci oslav 25 let soutěže MANAŽER ROKU udělila ocenění ještě ve speciálních kategoriích:

  • Mladý manažerský talent: GOTHARD Aleš, hlavní stavbyvedoucí - Metrostav
  • Malá/střední firma: MALÁ Jana, Moravská ústředna Brno (Specializovaný e-shop se zaměřením na kvalitní a smysluplné hračky)
  • Zemědělství: ZELENKA Jiří, předseda představenstva, Zemědělské družstvo Krásná Hora
  • Aplikovaný výzkum: VÁCLAVÍK Miroslav, generální ředitel, Výzkumný ústav technických strojů Liberec
  • Regionální rozvoj: HŮDA Jan, předseda představenstva Rybářství Třeboň
  • Veřejná správa: PALKOVSKÁ Věra, starostka města Třinec
  • Zdravotnictví: BENEŠ Vladimír, přednosta Neurochirurgické kliniky 1. lékařské fakulty Ústřední vojenské nemocnice v Praze
  • Vzdělávání: ZIMA Tomáš, rektor Univerzity Karlovy
  • Společenská odpovědnost: SIVEK Viliam, SIVEKOVÁ Kateřina, Modré dveře

Další ocenění je Cenou České podnikatelské rady pro udržiteln ý rozvoj (CBCSD): Inovace pro udržitelný rozvoj 2018. Pobočku CBCSD v ČR spoluzakládala ČMA a její zástupci v ní aktivně působí. V rámci soutěže MANAŽER ROKU se tak již několik let udělují tituly Manažerů roku za podporu udržitelného rozvoje. Letos ocenění obdržel Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, a také Lenka Mynářová za projekt Hydal PHA, NAFIGATE Corporation.

Soutěž Manažer roku je v ČR jedinečná, žádná jiná neoceňuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony. Právem je považována za měřítko v této nelehké profesi. Soutěž soustavně 25 let vyhledává nejlepší manažerské osobnosti a příklady řídící praxe. V soutěži se do finále dos talo 1487 finalistů, vyhlášeno bylo 59 Manažerů a Manažerek roku. Soutěž v průběhu času doznala změny, vznikla Hodnotící komise a Národní komise, vypilovávala se kritéria hodnocení. Založena byla na tajném hlasování, propojilo se kvantitativní a kvalitativní hodnocení. Součástí procesu výběru manažerů byla návštěva jejich působiště, zejména firem, a reporty. Další úpravou bylo, že TOP 10 nejlepších se přestala hodnotit podle pořadí a v roce 2003 byl vedle titulu Manažer roku zaveden i Manažerka roku. Záměrem bylo zviditelnit i ženy v manažerských funkcích. Novinkou je zavedení ceny za Inovace pro udržitelný rozvoj, která byla poprvé udělena v roce 2017. Ocenění reaguje na globální vývoj a společenské trendy, garantem ocenění je Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD). Další informace najdete ZDE

Česká manažerská asociace je dobrovolné nezávislé sdružení řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědného postoje manažerů vůči zákazníkům i společnosti. Řada akcí ČMA probíhá ve 13 klubech regionálních či odborného zaměření. Je vyhlašovatelem a organizátorem soutěže MANAŽER ROKU. Je spoluzakladatelem české pobočky Rady vlády pro udržitelný rozvoj a jako jediný zástupce byznysu připravuje ČMA implementaci Strategie ČR 2030, která je nadrezortní a nadstranickou strategií ČR. Působí na podobu Vize ČR do roku 2050. Vede mezinárodní dialog s kolegy v CEC - European Managers, sdružující přes milion manažerů v celé Evropě. ČMA organizuje zahraniční podnikatelské mise a incomingové návštěvy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Díky telemedicíně se nemocným dětem lépe dýchá a rychleji se uzdravují

7:37 Moravskoslezský kraj: Díky telemedicíně se nemocným dětem lépe dýchá a rychleji se uzdravují

Telemedicína a monitorování tělesných funkcí nemocných dětí na dálku se osvědčilo v krajském Odborné…