Českou delegaci vedl předseda Technologické agentury ČR Petr Očko. Mise se kromě zástupců pracovišť technologického transferu devíti českých univerzit a Akademie věd ČR zúčastnil také rektor Technické univerzity v Liberci a člen RVVI prof. Zdeněk Kůs. Izraelské univerzity a výzkumná pracoviště mají v oblasti technologického transferu dlouholetou tradici a patří k nejúspěšnějším na světě v oblasti komercializace výsledků výzkumu a zakládání spin-off firem.
Česká delegace nejprve navštívila výroční konferenci „Israel Technology Transfer Organisation (ITTN)“ v Tel Avivu, jíž se každoročně účastní zástupci všech pracovišť technologického transferu předních izraelských univerzit a největších nemocnic. V rámci konference proběhla řada zajímavých B2B schůzek. Členové české mise následně navštívili také Hebrejskou univerzitu v Jeruzalémě, kde pro ně vědecká diplomatka společně se zástupci Yissumu, tech-transferové společností Hebrejské univerzity, připravila více než šestihodinový odborný seminář. Yissum byl založen už v roce 1964 a patří mezi tři nejstarší tech-transferová univerzitní pracoviště na světě. Dana Gavish-Fridman účastníky semináře detailně seznámila s procesem komercializace výzkumu v podmínkách Hebrejské univerzity a představila i nejúspěšnější technologie, které na Hebrejské univerzitě v posledních letech vznikly. Patří mezi ně například technologie pro automatizaci řízení automobilů MobilEye, která je schopná účinně předejít dopravním kolizím, nebo unikátní softwarové řešení BriefCam, umožňující splynutí video sekvencí několikahodinových záznamů bezpečnostních kamer v jeden okamžik. Díky technologii BriefCam dokázali policisté v Bostonu v srpnu 2013 ve velmi krátkém čase identifikovat útočníky, kteří zaútočili na tamní běžecký maraton.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva