Česká obchodní inspekce: 40% kontrolovaných obchodů a restaurací na východě Čech porušilo zákon

12.11.2017 7:33

Česká obchodní inspekce Královohradeckého a Pardubického kraje uskutečnila na konci měsíce září mimořádnou kontrolu v 18 provozovnách obchodní sítě a restauračních zařízení. Více než 40 % z nich nedodrželo zákony.

Česká obchodní inspekce: 40% kontrolovaných obchodů a restaurací na východě Čech porušilo zákon
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila ve spolupráci s regionálním Celním úřadem společnou kontrolní akci, která měla za cíl prověření nabízených služeb a obchodní sítě, včetně provozoven veřejného stravování měst Hronov, Police nad Metují a městyse Velké Poříčí. Tato mimořádná kontrola měla charakter větší dozorové akce, které se za ČOI zúčastnilo celkem 14 inspektorů ČOI.

Inspektoři provedli celkem 18 kontrol v maloobchodních prodejnách a v restauračních provozovnách. V osmi kontrolovaných subjektech bylo zjištěno porušení právních předpisů (40,4%). Jednalo se především o porušení zákona č. 634/92 Sb., o ochraně spotřebitele, kdy například ve 2 provozovnách bylo zjištěno 129 kusů padělků v celkové hodnotě originálů 143 940 Kč nebo obchodníci neoznačili řádně zboží výrobcem nebo dovozcem nebo řádné neinformovali o rozsahu, podmínkách a způsobu reklamace.  Dále pak došlo k porušení zákona č. 64/1986 Sb., o ČOI, kdy prodejci použili v obchodním styku úředně neověřené váhy. Na tyto neověřené digitální váhy byl inspektory ČOI vydán zákaz používání měřidla až do doby zjednání nápravy.

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje při této kontrolní akci také zakázala (podle zákona č. 64/86 Sb., o ČOI) prodej výrobků na 9 druhů výrobků v celkové hodnotě 2 270 Kč.

Inspektoři uložili za porušení právních předpisů opatření ve formě 4 příkazů na místě v hodnotě 4 000 Kč.  Se 4 kontrolovanými osobami bude zahájeno správní řízení v pravomoci ČOI.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JE Temelín: Dvacet tisíc pro chráněné dílny a kafe od ředitele

11:48 JE Temelín: Dvacet tisíc pro chráněné dílny a kafe od ředitele

Přes dvacet tisíc korun vydělaly dvě chráněné dílny během dvou hodin v Jaderné elektrárně Temelín. R…