Česká obchodní inspekce: Na trhu se objevil nebezpečný dětský nosič „Lionelo Isa Red“

19.08.2019 16:17

Česká obchodní inspekce objevila na tuzemském trhu dětský nosič, který není pro malé děti zcela bezpečný. Jde o nosič „Lionelo Isa Red“, z kterého může dítě vypadnout nebo odtrhnout plastovou nálepku a spolknout.

Česká obchodní inspekce: Na trhu se objevil nebezpečný dětský nosič „Lionelo Isa Red“
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce dlouhodobě vyhledává výrobky, které by mohly ohrozit bezpečnost spotřebitele. Tentokrát objevila dětský nosič, který se nabízí a prodává pod názvem Lionelo Isa Red. Jedná se o výrobek bez rámu a s integrovanými otvory pro nohy dítěte. Je určen pro děti od 4 měsíců do 12 kg. Lze jej nosit na zádech i zepředu. Jeho součástí je funkční síťka, která pomáhá odvádět pot a nadměrné teplo nošeného dítěte a dále stabilní opěrka hlavičky dítěte. Nosič má regulace popruhů a přední kapsu. Výrobek byl prodáván v papírové krabici.

Zkoušky provedené laboratoří potvrdily, že tento výrobek nesplňuje požadavky evropské normy. Dítě může lehce odtrhnout nebo ukroutit plastovou nálepku a spolknout ji. Tím může dojít k následnému zablokování dýchacích cest. Dalším nebezpečím jsou na nosiči otvory pro dolní končetiny dítěte, jelikož jsou větší, než předepisuje příslušná norma. Je zde tedy riziko, že při větším náklonu rodiče dítě z nosiče vypadne. Výrobek rovněž neobsahuje žádné informace v českém jazyce. Varování a informace pro spotřebitele jsou uvedeny v polském jazyce. Chybí návod na použití výrobku a dále číslo a datum příslušné evropské normy.

Kontrolovaná osoba vydala dobrovolné opatření, ve kterém uvedla, že vyřadila výrobek z prodejní nabídky, že tento výrobek již nedodává.

Identifikační údaje výrobku:
Název výrobku: Měkký nosič Lionelo Isa Red
Značka: Lionelo
Číslo modelu: LO-ISA PLUS® Z
EAN: 5902581654502
Výrobce: neuveden
Dovozce: BrandLine Group. Ul. Dziadoszańska 10, 61-248 Poznaň
Původ výrobku: Čína

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

10:06 KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 568 nově potvrzených případů nákazy korona…