Česká obchodní inspekce varuje před podvodnými emaily. Distancuje se od nich

05.07.2016 20:20

Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních hodinách velký počet stížností a dotazů na nevyžádané maily, které jsou rozesílány z e-mailové adresy kontrola@wwwcoi.cz. Tyto e-maily nejsou odesílány z České obchodní inspekce. Obsah e-mailu přesto vzbuzuje zdání, že by se mohlo jednat o oficiální kontrolu ČOI. V e-mailech přitom stojí, že během „kontroly“ stránek podnikatele či živnostníka byly zjištěny údajné nedostatky a je nabízena pomoc za úplatu. Od těchto e-mailů se Česká obchodní inspekce distancuje.

Česká obchodní inspekce varuje před podvodnými emaily. Distancuje se od nich
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Náhled emailu:

V této souvislosti je nutno zdůraznit, že Česká obchodní inspekce nikdy nenabízí (a ani nenabízela) pomoc podnikatelům s řešením nedostatků za úplatu. Na tyto e-maily doporučuje ČOI nereagovat a zároveň vyzývá osoby, které takový e-mail obdržely, aby upozornily inspekci například přes e-podatelnu na stránkách www.coi.cz, případně osobně na nejbližším inspektorátu České obchodní inspekce. Veškerá podání v této věci budou následně hromadně předána Policii ČR pro podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu podvodu.

Citace: § 209 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník

Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Doplňující upozornění pro podnikatele a živnostníky provozující e-shop:

Nově od 1. května platí povinnost informovat o mimosoudním řešení sporů. Je to v aktuální době častý nedostatek e-shopů v jejich informačních povinnostech. Veškeré potřebné informace a rady ČOI běžně uvádí na svých www stránkách v sekci pro podnikatele zcela zdarma, stejně tak informace k nové povinnosti, která platí od 1. května letošního roku, je možné získat na stránkách ČOI, konkrétně zde: http://www.coi.cz/userdata/files/2016-adr/web-info-pro-podnikatele-edittv.pdf

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

22:49 Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

Celkem 22 kilometrů upravených tratí čeká na milovníky běžeckého lyžování v okolí městyse Frymburk n…