Česká obchodní inspekce zajistila ve Vyšším Brodě padělky za téměř 8 milionů korun

18.12.2019 12:39

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, kde zajistila více než 1 200 kusů padělků v hodnotě originálů téměř 8 milionů korun.

Česká obchodní inspekce zajistila ve Vyšším Brodě padělky za téměř 8 milionů korun
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

„Ve všech dvou případech bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení. Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 milionů korun. Vybrané zajištěné padělky budou využity pro humanitární účely, zbývající budou zlikvidovány,“ říká k výsledkům kontrol ředitelka inspektorátu České obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny Martina Střihavková.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla na konci listopadu mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, která byla zaměřená na nabídku a prodej padělaných výrobků. Inspektoři ČOI využili své pravomoci a otevřeli za účasti přizvané osoby dva stánky, jelikož je majitelé, na základě výzvy inspektorů ČOI, dobrovolně nezpřístupnili.

ČOI při této akci zabavila celkem 1 207  kusů padělků v hodnotě originálů 7 899 520 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky a koženou galanterii. Konkrétně to byly trička, obuv,  mikiny, bundy, tepláky, kraťasy a čepice. Mezi dalším zabaveným zbožím byly kabelky, peněženky, pásky a sluneční brýle. Padělané zboží bylo označeno ochrannými značkami Adidas, Nike, Gucci,  Louis Vuitton, Vans, Ray Ban, Prada, Chanel, Michael Kors,  Tommy Hilfiger, Levi's, Calvin Klein.

Mimořádná kontrolní akce se konala ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti strážníků Městské policie Vyšší Brod.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČOI zajistila na tržnici Hatě padělky za více než 10 milionů korun

16:44 ČOI zajistila na tržnici Hatě padělky za více než 10 milionů korun

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila na konci května mimořádnou kont…