Česká pojišťovna: Šedesátiletá žena se stala prvním pražským Gentlemanem silnic

28. 3. 2016 21:22

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si v březnu odnesla Daniela Kutilová. Tato 60letá žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul Gentleman silnic uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR už 11 let.

Česká pojišťovna: Šedesátiletá žena se stala prvním pražským Gentlemanem silnic
Foto: red
Popisek: Česká pojišťovna

Praha, polovina února letošního roku – kolem poledne naráží autobus městské hromadné dopravy do sloupu veřejného osvětlení. Při nárazu se ve vozidle zraní pět lidí včetně čtyřletého dítěte. Mají pohmožděniny různých částí těla a pro dvě ženy přijíždí rychlá záchranná služba, aby je převezla do nemocnice na oddělení chirurgie. A právě těmto lidem v nastalém zmatku neváhala pomoct nová „Gentlemanka“ českých silnic Daniela Kutilová.

„Byla to moje úplně první nehoda v životě. Nikdy předtím se mi nic podobného nestalo. Nasedla jsem do autobusu a posadila se na volné sedadlo. To sedadlo bylo naštěstí proti směru jízdy. Po chvíli jsem najednou ucítila prudké zabrzdění a náraz. Lidé padali na zem, všude bylo rozsypané sklo a dveře u řidiče byly úplně zdevastované. Autobus totiž narazil do sloupu veřejného osvětlení,“ popisuje nehodu Daniela Kutilová.

Cestující většinou utrpěli lehčí zranění. Těm, kteří měli vážnější poranění, pomáhala právě jubilejní 20. žena z prozatimních 113 Gentlemanů silnic.

„V tom autobusu byla maminka s malým chlapečkem a s kočárkem. Chlapeček měl po nárazu rozbitou hlavu a maminka krvácela. Pomohla jsem jim dostat se ven. Potom jsem šla k silnici a začala zastavovat projíždějící auta, aby nám pomohla. Vůbec jsem si v tu chvíli nemohla vzpomenout na telefonní číslo záchranné služby, ale řidiči, kteří zastavili, přivolali pomoc,“ vzpomíná Daniela Kutilová.

Česká pojišťovna uděluje toto ocenění ve spolupráci s Policií ČR již od roku 2004 a nyní vůbec poprvé míří titul Gentleman silnic do Prahy. „Museli při nás stát všichni andělé. Hned za lampou, do které jsme narazili, totiž stál obrovský billboard. Kdybychom narazili do něj, všechno by dopadlo asi mnohem hůř. Z ocenění mám velkou radost a nezasloužím si ho jen já, ale všichni lidé, kteří nám u nehody pomáhali,“ dodává Daniela Kutilová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká krajina: Devět měsíců, třináct kontrol. Rezervaci velkých kopytníků sužuje byrokracie

11:51 Česká krajina: Devět měsíců, třináct kontrol. Rezervaci velkých kopytníků sužuje byrokracie

Nejenom firmy a podnikatele v Česku omezuje vysoký počet kontrol. Se stejným problémem se potýkají t…