Česká pošta: Cenina s nejvyšší hodnotou

10.05.2023 13:21 | Tisková zpráva

Asociace veřejných evropských poštovních operátorů PostEurop vyhlásila společným tématem známky Europa pro letošní rok Mír – nejvyšší hodnota lidskosti. A právě tuto příležitostnou písmenovou poštovní známku uvede Česká pošta do prodeje v úterý 9. května. Grafickou úpravu známky připravil Kamil Knotek.

Česká pošta: Cenina s nejvyšší hodnotou
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

V letošním roce není emise známek Europa pouze se společným tématem, ale má i stejný zobrazovaný motiv. Ten vzešel z přihlášených návrhů jednotlivých zúčastněných poštovních správ. Vítězný motiv známky pochází z autorské dílny Lindy Bos a Runy Egilsdottir z Lucemburska a je inspirován symbolem Keltského uzlu lásky s propletenými srdíčky. Použitá barevná paleta pak zobrazuje všechny národy světa a přidáním rukou s propletenými prsty předává poselství vzájemného respektu.

Nominále nové příležitostné písmenové poštovní známky je zastoupeno písmenem „E“, které odpovídá ceně za obyčejnou zásilku do zahraničí do 50 g – evropské země dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – k datu vydání 39 Kč.

známka

Součástí emise je i obálka prvního dne vydání (FDC), jejímž motivem je planeta Země stylizovaná do tvaru vejce, o které v hnízdě pečuje holubice – symbol míru. Vejce je zároveň symbolem křehkosti a zranitelnosti. Celou emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o., známku plnobarevným ofsetem v nákladu 75 000 kusů a FDC digitálním tiskem nákladem 2400 kusů.

Zájemci si mohou novou ceninu zakoupit na přepážkách či v e-shopu na webových stránkách České pošty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

7:02 Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

Dva výzkumy veřejného ochránce práv ověřovaly přístupnost veřejných budov z pohledu stavebního práva…