Česká pošta: I letos využijí Ježíškovu poštu desetitisíce zájemců

04.12.2019 12:34

K Vánocům na České poště již tradičně patří i tzv. Ježíškova pošta na poště Partner na Božím Daru. Ta letos už po šestadvacáté zahájila svůj provoz 1. prosince.

Česká pošta: I letos využijí Ježíškovu poštu desetitisíce zájemců
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Letošní příležitostné razítko s textem BOŽÍ DAR a motivem plovoucích lodiček z ořechových skořápek navrhnul stejně jako v loňském roce výtvarník a grafik Pavel Sivko. Po celý rok mohou děti i dospělí vkládat do speciální schránky v prostorách infocentra a pošty Partner na Božím vánoční přání a právě v posledním měsíci roku jsou všechna oražena tímto razítkem a rozeslána adresátům. Razítko bude používáno od 1. 12. do 23. 12. 2019.

Pokud toužíte získat „ježíškovské“ razítko, stačí když své dopisy či pohledy vhodíte do „ježíškovské“ schránky nebo předáte přímo na přepážce pošty Partner. Pokud nemáte cestu kolem, pohledy či dopisy s nalepenou známkou, nadepsanou adresou a pozdravem můžete vložit do obálky a zaslat na Boží Dar. Tam obálku otevřou, vložené zásilky orazí a přijmou je do přepravy. Adresáti pak obdrží vánoční pohled s vánoční známkou a příležitostným razítkem. V loňském roce rozeslal Ježíšek z Božího Daru téměř 70 tisíc pohlednic a více než 2,5 tisíce pohlednic o celkové hmotnosti 315 kg.

Česká pošta v předvánočním čase připravuje každoročně hned několik příležitostných razítek. Jedním z dalších je tradiční razítko pro poštu Brno 1. Příležitostné poštovní razítko s textem "Tradiční Vánoce v Brně, Brno 1" k příležitosti letošních vánočních svátků, vytvořil Jaroslav Punčochář. V obrazu razítka je věž Staré radnice v Brně a sněhové vločky. Bude oráženo poštou 601 00 Brno 1 v termínu 29. 11. – 27. 12. 2019.

Již třetím rokem je možné získat otisk příležitostného razítka, které symbolizuje příchod Betlémského světla do České republiky a to na poštách Praha 1, Brno 2 a Olomouc 8. V obrazu razítka je stylisticky ztvárněné Betlémské světlo a skautská lilie. Razítka se budou orážet na výše uvedených poštách 21. 12. – 23. 12. 2019. Autorem razítek je Miloslav Bláha.

A konečně na Poště Praha 012 – Hrad, můžete také již tradičně získat příležitostné poštovní razítko s textem "PF 2020 Praha 012 – Hrad", a to k příležitosti oslav Nového roku, v obrazu razítka je stylisticky znázorněn kalendář s daty 31. a 1. Orážet se bude 20. 12. 2019 - 2. 1. 2020. Autorkou razítka je Iveta Holešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

22:11 Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

Vláda prodloužila období, za které je možné dostat dotace ze vzájemně alternativních plošných progra…