Česká pošta: Implementační plán transformace je hotový

04.10.2023 22:03 | Tisková zpráva

Česká pošta na základě usnesení vlády z konce června tohoto roku připravila podrobný implementační plán transformačního záměru podniku. Ten předala na konci září svému zakladateli, ministerstvu vnitra.

Česká pošta: Implementační plán transformace je hotový
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Implementační plán je v souladu se základním strategickým rámcem transformace České pošty, který v červnu schválila vláda. Jeho cílem je stabilizace dlouhodobého hospodaření České pošty, vyčlenění komerčních služeb do nové státní společnosti Balíkovna a rozšíření nabídky České pošty o nové produkty a služby jako důležitého kontaktního místa mezi státem a občanem.

Anketa

Dopadly slovenské volby dobře?

95%
hlasovalo: 36152 lidí

Implementační plán je rozdělen na tři klíčové kapitoly, kterými jsou transformace stávající České pošty, její budoucnost po oddělení Balíkovny a budoucnost samostatné Balíkovny.

První kapitola detailně popisuje finanční rámec transformace a predikci hospodaření stávající České pošty na další tři roky, potřebný legislativní rámec, změny v ICT, v majetkovém uspořádání i v produktovém portfoliu.

Další kapitola popisuje strategii transformované České pošty, změny v produktech a službách, distribuci i organizační struktuře a uvádí také harmonogram realizace těchto změn.

Třetí kapitola představuje kroky vedoucí k vytvoření samostatné Balíkovny, její budoucí strategii, produkty a služby i novou organizační strukturu.

V závěru jsou shrnuty jednotlivé programy a popsány související organizace a procesy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR doporučuje chovatelům na Vysočině zabezpečovat kvůli přítomnosti vlků hospodářská zvířata

22:04 AOPK ČR doporučuje chovatelům na Vysočině zabezpečovat kvůli přítomnosti vlků hospodářská zvířata

Vlci byli v novodobé historii poprvé na Vysočině zaznamenáni v roce 2016, vloni bylo potvrzeno naroz…