Česká pošta: Podvodných zpráv vydávajících se za Poštu přibývá

14.12.2021 13:30 | Tisková zpráva

Na Českou poštu se obrací stále více klientů s tím, že obdrželi podezřelý e-mail nebo sms vydávající se za zprávu státního podniku.

Česká pošta: Podvodných zpráv vydávajících se za Poštu přibývá
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Jedná se o tzv. phishingový útok a Česká pošta klienty upozorňuje, ať v případě že žádnou zásilku neočekávají na takové zprávy nereagují, neposkytují žádné údaje či dokonce peníze. 

Důležité také je, aby veškeré phishingové útoky přeposílali na e-mailovou adresu spam@cpost.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP využije Velikonoce k výměně pražců v metru na trati C

16:26 DPP využije Velikonoce k výměně pražců v metru na trati C

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije prodloužený velikonoční víkend k výměně celkem 659 původn…