Česká pošta: Při tragické srážce vlakových souprav bylo poničeno 1800 kusů zásilek

15.07.2020 16:59

Ke tragické nehodě, při níž zemřel strojvedoucí osobního vlaku, došlo v úterý 14. července ve večerních hodinách. Před železniční stanicí Český Brod narazil do poštovního vlaku NEX 60051, který stál u návěstidla, osobní vlak.

Česká pošta: Při tragické srážce vlakových souprav bylo poničeno 1800 kusů zásilek
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Poštovní vlak odjížděl z SPU v pražských Malešicích krátce po 21. hodině a vezl převážně balíkové zásilky určené pro SPU Pardubice, Olomouc a Ostrava. Na místě nehody zasahovaly jednotky IZS, provoz na železniční trati v úseku Úvaly – Český Brod byl zastaven.

Česká pošta odhaduje, že došlo ke zničení nebo poškození zhruba 1800 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení v pásmech PSČ 750 00 – 799 99, tedy na Olomoucku a střední Moravě. Následkem nehody bude také zpoždění ostatních zásilek, které budou přepraveny náhradními kapacitami. Zpoždění doručení o 1-2 dny se bude týkat zhruba 6000 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení ve východních Čechách a na severní Moravě (PSČ 500 00 – 510 99, 516 00 – 559 99, 580 00 – 58599 a PSČ začínající číslem 7).

Při nehodě došlo k poškození 3 železničních vozů v majetku České pošty, 2 vozy byly po nehodě umístěny v železniční stanici Český Brod a zásilky z nich byly překládány do náhradních vozidel. Tyto zásilky by měly být v průběhu středy přepravovány po silnici a v průběhu čtvrtka doručovány adresátům.

Třetí vůz, který byl určený pro SPU Olomouc 02 byl v dopoledních hodinách stále na místě nehody (do tohoto vozu narazil osobní vlak) a probíhá vyproštění drážních vozidel. Tento vůz byl srážkou nenávratně poničen. Celková odhadovaná škoda na poštovních vozech a zásilkách je zhruba 15 milionů Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Bruntálský Kobylí potok zadrží více vody

20:29 Lesy ČR: Bruntálský Kobylí potok zadrží více vody

Kobylí potok v Bruntále v Moravskoslezském kraji proměnili vodohospodáři z Lesů ČR během roční revit…