Česká pošta: V obci Hvožďany byla otevřena 900. pobočka pošty Partner

12.02.2024 13:05 | Tisková zpráva

Jubilejní 900. pobočka pošty Partner se ve čtvrtek slavnostně otevřela v obci Hvožďany na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pošta Partner bude disponovat jednou přepážkou a umožní občanům Hvožďan využívat všechny standardní balíkové i listovní služby.

Česká pošta: V obci Hvožďany byla otevřena 900. pobočka pošty Partner
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Umístěna je v nově zrekonstruované víceúčelové budově naproti obecního úřadu. Spolu se starostkou obce Markétou Balkovou a generálním ředitelem České pošty přestřihnul pásku také ministr vnitra Vít Rakušan. Od otevření první pošty Partner na Božím Daru letos uplyne 15 let a v úspěšném projektu Česká pošta chce pokračovat i nadále.

Pošty partner jsou plnohodnotné pobočky pošty provozované smluvním partnerem České pošty. Mezi provozovateli figurují obce, fyzické i právnické osoby. Mimo tento projekt fungují ještě pošty Partner Plus, které nespadají do legislativního počtu tzv. povinných pošt (který stanovuje ČTÚ prostřednictvím poštovní licence) a jejich provoz je hrazen provozovatelem. Vedle kamenných poboček nabízejí poštovní služby také mobilní pobočky České pošty.

„Pobočky České pošty musí sloužit jako co nejdostupnější kontaktní místa, která lidem kromě základních poštovních služeb nově nabídnou i další služby veřejné správy a usnadní jim tak komunikaci se státem. Rozvoj Pošty Partner je pro poštu skvělý způsob, jak se rozšiřovat do dalších míst po celé republice,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan.

„Rádi bychom v brzké době posílili portfolio našich služeb a také chceme jít cestou dalšího rozšiřování sítě pošt Partner. Jejich podíl v pobočkové síti by mohl v budoucnu dosáhnout až 50 %. Jsem proto rád, že dnes můžeme společně otevřít už 900. poštu Partner v České republice,“ uvedl Miroslav Štěpán, generální ředitel České pošty a dodal: „Pošty Partner jsou standardní poskytovatelé poštovních služeb u nás i ve světě. Tato nová pobočka umožní občanům rychlý a pohodlný přístup ke službám České pošty a zároveň přispěje ke kvalitě života v této obci.“

Starostka Hvožďan Markéta Balková dodala: „Pošta Partner navazuje na dlouholetou tradici působení státní pošty v naší obci, která se psala od konce devatenáctého století. Otevření této pobočky umožní zachování poštovních služeb pro naše občany i v budoucnu. Přiznám se, že zpočátku jsem byla k projektu víceméně skeptická. Dnes však můžu říct, že provozování pošty Partner v režii obce bereme jako výzvu a věřím, že nová pobočka bude místem, kde se občané setkávají a nacházejí potřebné služby na jednom místě. V současnosti nás čeká období rozjezdu pobočky. Pevně doufám, že zkušenosti nás jako provozovatele a občanů jako klientů budou jenom pozitivní a budeme moci Všem, kteří o zapojení do pošty Partner uvažují, projekt vřele doporučit.“

Kromě Hvožďan bude v průběhu února zprovozněno ještě dalších 12 poboček pošty Partner, a to v obcích Úněšov, Chyše, Verušičky, Brantice, Krasov, Hostim, Trnová, Jívová, Vrané nad Vltavou, Osov, Kosova Hora a Brniště. Česká pošta provozuje po celé České republice 2900 poboček, z toho již 900 z nich funguje ve formě pošt Partner.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Technologická agentura ČR pomůže Finanční správě hodnotit daňové odpočty na výzkum a vývoj

20:41 Technologická agentura ČR pomůže Finanční správě hodnotit daňové odpočty na výzkum a vývoj

Daňové odpočty na výzkum a vývoj (VaV) jsou klíčovým nástrojem podpory výzkumných a vývojových aktiv…