Česká pošta je jedním z pilířů rozvoje venkova

24.06.2024 19:09 | Tisková zpráva

97 starostek, starostů a zástupců obcí přišlo debatovat na konferenci Česká pošta, partner venkova 2025+. Ta se konala ve středu 19. června v Praze a jejím cílem bylo představit samosprávám novou podobu projektu Pošta Partner a novinky ve službách Balíkovny.

Česká pošta je jedním z pilířů rozvoje venkova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pošta, ilustrační foto

Ministr vnitra Vít Rakušan a generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán popsali nezastupitelnou roli pošt v menších obcích a na venkově a jejich důležitost pro komunikaci občanů se státem.

„Potřebujeme Poštu moderní, potřebujeme Poštu jako kontaktní místo na českém venkově. Portfolio služeb, které bude Česká pošta poskytovat, se bude nadále rozšiřovat. Příkladem může být současná spolupráce s Úřadem práce. Poštu prostě potřebujeme,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan.

V současné době z celkových 2900 poboček funguje jako pošta Partner 935 provozoven. Ambicí je ke konci letošního roku dosáhnout na číslo 1000. Cílovou metou je pak existence 1500 pošt Partner po celé České republice.

„Za mě konference splnila tři cíle. Proběhla ideová rekapitulace celého projektu Pošta Partner, představili jsme novinky zejména v ekonomice partnerských poboček od roku 2025 a vytvořili jsme platformu pro diskusi. Nechceme zřizovat pošty Partner na sílu, chceme debatovat s obcemi, chceme, aby naši ideu přijali za svou. Komunikace s naším klíčovým partnerem, samosprávou, je základ oboustranně výhodné spolupráce,“ říká generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán.

Hlavním sdělením pro zástupce obcí bylo navýšení fixní složky odměny za provoz pošty Partner od roku 2025. Zvýší se také odměny za výdej balíků o 100 % a zcela nově bude zavedena pravidelná inflační indexace. Tím partneři získají větší jistotu a stabilitu v plánování ekonomiky a hospodaření provozované pobočky.

Na konferenci zazněly jak pozitivní zkušenosti a zajímavé nápady, tak i negativa a kritika. I z toho důvodu byla debata velmi cenná. Otevřenou a věcnou debatu vedení České pošty očekávalo a tento koncept konference je pro něho inspirací pro další inovace a vylepšení strategického projektu Pošta Partner.

Na konferenci vystoupili zástupci Parlamentu ČR, poslanec Vít Vomáčka a senátor Herbert Pavera, za Sdružení místních samospráv jeho předsedkyně Eliška Olšáková. Svaz měst a obcí ČR reprezentoval starosta obce Vestec Tibor Švec. O své praktické zkušenosti s poštou Partner v obcích se podělili starosta obce Albrechtice nad Vltavou Miroslav Ušatý a provozovatelka 900. pošty Partner v České republice, starostka Hvožďan Markéta Balková. Legislativní rámec představil předseda Rady ČTÚ Marek Ebert a za soukromníky vystupoval předseda představenstva COOP Pavel Březina.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Zásady rozdělávání otevřeného ohně a bezpečného grilování

19:02 HZS ČR: Zásady rozdělávání otevřeného ohně a bezpečného grilování

Letní počasí doslova vybízí k příjemně strávenému času venku v přírodě. Letní období je ale zároveň …