Česká pošta představila známku s Tomášem Baťou

16.03.2016 13:56

Česká pošta ve středu 16. března 2016 představila příležitostnou poštovní známku z cyklu Osobnosti s portrétem Tomáše Bati. Známka byla vydána ke 140. výročí narození významného československého podnikatele a tvůrce světového obuvnického impéria, které si připomeneme 3. dubna 2016. Akce se konala za účasti pravnuka Tomáše Bati, Thomase Archera Bati.

Česká pošta představila známku s Tomášem Baťou
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Poštovní známka výtvarnice Evy Haškové a rytce Jaroslava Tvrdoně byla vytvořena rotačním ocelotiskem kombinovaným s dvoubarevným hlubotiskem. Nominální hodnota známky činí 13 Kč. Byla vydána v počtu 600 tisíc známek a vytiskla ji Státní tiskárna cenin.

Znamka-s-Tomasem-Batou

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil také pravnuk Tomáše Bati Thomas Archer Baťa, který v krátkém projevu poděkoval za vydání známky a spolu s Martinem Elkánem, generálním ředitelem České pošty známku představil veřejnosti.

„Jméno Baťa dnes zná celý svět a mnozí z nás jsou bezesporu hrdí na českého rodáka a „krále obuvi“ Tomáše Baťu, který spolu se svými sourozenci obuvnickou firmu ve Zlíně založil. Jeho postupy byly na svou dobu revoluční a ovlivnil nejen město Zlín, kde působil i jako starosta, ale například prosazováním projektů dálkové železniční, letecké, říční a silniční dopravy mířil ke zlepšení soustavy komunikací v rámci celého Československa,“ uvedl Martin Elkán a dodal: „Jsem rád, že Česká pošta může uctít tohoto významného člověka alespoň právě vydanou poštovní známkou“.

Zájemci mohli na akci, která se konala ve dvoraně Hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze, zhlédnout i vzpomínkový dokumentární film Tomáš Baťa I. režisérů Jaroslava Bařinky a Miloslava Kučery z roku 1993.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy

22:11 Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy

Výběr dopravců, kteří budou od 15. prosince 2019 provozovat veřejnou linkovou dopravu ve Zlínském kr…