Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Loni si přivodilo úraz téměř 75 tisíc dětí

31.07.2017 10:53

Období letních prázdnin se tradičně pojí s vyšším rizikem zdravotních úrazů u dětí. Ty se v létě věnují mnohem více pohybovým aktivitám a riziko je tak vyšší, než v jiné části roku. Nárůst počtu úrazů u dětí evidují lékaři i zdravotní pojišťovny. Zároveň stoupají i náklady na léčbu. Například Česká průmyslová zdravotní pojišťovna v roce 2016 zaplatila za léčbu dětských úrazů téměř 110 milionů korun.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Loni si přivodilo úraz téměř 75 tisíc dětí
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

„Oproti roku 2015 je zde nárůst výdajů na léčbu úrazů o 6,8 milionu korun,“ upozorňuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Podle ní patří k nejnákladnějším úrazům poranění hlavy a zlomeniny rukou. Nejvyšší sumu, kterou ČPZP za dětské úrazy v roce 2016 zaplatila, si vyžádaly zlomeniny lokte a předloktí. Tuto diagnózu si přivodily téměř čtyři tisíce dětí a jejich léčba přišla třetí největší pojišťovnu v zemi celkově na více než 12,8 milionu korun.

Výrazný je i meziroční nárůst počtu úrazů u dětí do 15 let. Zatímco v roce 2015 si přivodilo úraz 60 478 dětí registrovaných u ČPZP, vloni to bylo již téměř 75 tisíc zraněných dětí. Statistiky České průmyslové zdravotní pojišťovny přitom potvrzují obecný předpoklad, že nejrizikovějším věkem z hlediska úrazů je věk mezi 10. až 15. rokem. Častěji jsou zranění chlapci.

V roce 2015 hradila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna za péči o patnáctileté děvce po nitrolebním poranění přes 769 tisíc korun. O rok později byl nejdražším dětským pacientem jedenáctiletý chlapec se stejnou diagnózou, jehož péče si vyžádala 1,6 milionu korun.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a více než 110 pobočkami po celé České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

22:45 Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

Povodí Moravy, s. p. dokončilo opravu více než 800 m dlouhého úseku vodního toku Lejtna v Bratčicích…