Česká spořitelna se ohrazuje proti obvinění pana Krásy, že mu vyhrožovala

10.08.2012 12:32

Pan Krása se již 4. července 2012 v Českém rozhlase vyjádřil v tom duchu, že projekt sKarta je „obrovským kšeftem pro Českou spořitelnu“ a že tvůrce veřejné obchodní soutěže projekt dělal za úplatu na míru České spořitelně.

Česká spořitelna se ohrazuje proti obvinění pana Krásy, že mu vyhrožovala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat
reklama

Doslova tehdy uvedl: „A všichni tito lidé (držitelé sKarty) budou mít bankovní účty u České spořitelny. A ten někdo, kdo to vymyslel, tak podle našeho mínění to nedělal zadarmo. Prostě to dělal za nějakou úplatu, že takto obrovský kšeft pro Českou spořitelnu vymyslí.“ Proti tomuto tvrzení se Česká spořitelna písemně důrazně ohradila s tím, že jde o naprosto nepravdivé informace, které poškozují dobrou pověst banky. Česká spořitelna pana Krásu zároveň informovala, že v případě, že se budou výroky poškozující dobrou pověst banky opakovat, bude nucena se neprodleně bránit soudní cestou.

„Na vzniku projektu sociální karty jsme se nijak nepodíleli a právo uzavřít smlouvu o zajištění administrace sociálních dávek jsme řádně získali na základě výsledku naprosto transparentní veřejné obchodní soutěže. Celý průběh soutěže je zdokumentován na veřejně přístupných internetových stránkách MPSV,“ uvedla k projektu ředitelka úseku firemní komunikace České spořitelny, Klára Gajdušková.

„Do projektu jsme se rozhodli jít primárně proto, že máme nejvíc klientů v České republice, a tudíž mezi nimi je logicky i nejvíc příjemců dávek. Máme také nejvíc bankomatů i platebních terminálů a vedoucí postavení na trhu bankovních služeb pro drobnou klientelu. Nemohli jsme si dovolit nezúčastnit se tohoto projektu. Vnímáme to jako rozšiřování služeb pro naše klienty. V prvních několika letech je pro nás tento projekt čistě nákladovou položkou, potenciální zisk plyne výhradně z předpokladu, že se v budoucnu zvýší počty plateb kartou u obchodníků“ dodala Gajdušková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

22:54 Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

V předvánočním období existuje reálné riziko zvýšené nabídky padělků výrobků renomovaných značek. Ji…