Česká spořitelna zaznamenala největší nárůst nových klientů penzijních fondů

10. 3. 2013 9:05

Od 1. ledna 2013 byl Penzijní fond České spořitelny transformován na penzijní společnost a vznikl nový nástupnický subjekt Česká spořitelna – penzijní společnost, a.s.

Česká spořitelna zaznamenala největší nárůst nových klientů penzijních fondů
Foto: Archiv
Popisek: Česká spořitelna - logo
reklama

 

Penzijní fond České spořitelny (dále PFČS), nyní Česká spořitelna – penzijní společnost, a.s., zaznamenal v loňském roce razantní akvizici nových klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o více než 120 tisíc na celkových 1,06 mil., což je 13% rozdíl. Šlo tak o největší akvizici mezi velkými penzijními fondy. Výrazně PFČS vzrostly finanční prostředky na osobních účtech klientů. Jejich objem překonal hodnotu 42,5 mld. Kč, což představuje zvýšení kapitálu o 11,4 % oproti předchozímu roku.  Z hlediska počtu klientů a objemu spravovaných prostředků potvrdil PFČS svou pozici druhého největšího penzijního fondu na trhu penzijního připojištění v České republice. 
 
„Těší nás, že klienti projevili tak velký zájem o penzijní připojištění, což odráží jejich potřebu vytvořit si rezervy pro finanční nezávislost, a zajistit si tak další zdroj příjmů pro důchodový věk. Jsme rádi, že se objevuje i mladší generace, která přemýšlí o tom, jak si zajistit spokojený důchod. Nejen penzijním připojištěním, ale i novými produkty důchodové reformy - důchodovým spořením a doplňkovým penzijním spořením,“ uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna – penzijní společnosti. 
 
PFČS dosáhl k 31. prosinci 2012 zisku 757 mil. Kč (počítáno podle účetních standardů CAS). Vysokého zisku bylo dosaženo i přes přetrvávající prostředí nízkých úrokových sazeb na kapitálových trzích.
 
Pozitivní výsledky ovlivnil i další rozvoj spolupráce s dvanácti tisíci přispívajícími zaměstnavateli. Počet účastníků s příspěvkem zaměstnavatele dosáhl ke konci roku 157 tisíc. Na dosažení obchodních výsledků se podílela především rozsáhlá prodejní síť, která zahrnuje všechny pobočky České spořitelny a její externí prodejní síť, jejíž součástí je i Kooperativa pojišťovna, a.s. a ČS do domu, a. s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…