Česká televize: ČT24 zpřehledňuje zpravodajský servis, nasadila novou grafiku

04.01.2021 9:15

S cílem ještě více zpřehlednit zpravodajský servis a zdůraznit klíčové informace nasadil zpravodajský kanál ČT24 od pátku 1. ledna modernější úpravu stávající vizuální podoby kontinuálního vysílání. V tom se pozměnily titulkové lišty, znělky a některé další vysílací prvky.

Česká televize: ČT24 zpřehledňuje zpravodajský servis, nasadila novou grafiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Česká televize s modernizací stávající grafiky přichází v momentě, kdy mohou všichni diváci po přechodu na nový vysílací standard DVB-T2 přijímat všech sedm českotelevizních programů ve vysokém rozlišení.

Odlehčená vizuální identita, jež vychází z původního designu představeného před sedmi lety, se ve vysílání zpravodajského kanálu objevila poprvé v pátek 1. ledna při vysílání novoročních zpráv v osm hodin ráno.

Nejviditelnější změny představuje prosvětlení grafiky a změna písma v hlavní titulkové liště a ve znělkách. Spodní lišty se navíc nově protáhly do celé šíře obrazu. Vývojem prošla i pohybová grafika, pracující s inovovaným 3D modelem pro ČT24 typické zeměkoule, nebo hudba znělek Studia ČT24, Zpráv ČT24 a Mimořádných zpráv.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční cenový růst se v březnu nezměnil

16:08 Český statistický úřad: Meziroční cenový růst se v březnu nezměnil

Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,1 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v …