Česká televize: Nová regionální studia - během letních prázdnin pilotní provoz, od září naostro

20.04.2019 21:33

Česká televize letos otevře dvě nová regionální studia - v Ústí nad Labem a v Plzni. Připravovat budou reportáže i vlastní moderované bloky ve vysílání zpravodajství ČT, podobně jako již existující studia v Českých Budějovicích a Hradci Králové.

Česká televize: Nová regionální studia - během letních prázdnin pilotní provoz, od září naostro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Budování nových studií v Ústí nad Labem a v Plzni je v plném proudu, v obou městech momentálně dokončují stavební práce, v příštích měsících dojde na technologické vybavení. Do pilotního provozu by měla studia přejít o prázdninách tak, aby od září mohla fungovat naostro a přispívat pravidelně do programu ČT24.

Zpravodajský kanál ČT24 nabídne denně divákům přibližně 1 hodinu a 45 minut regionálních příspěvků. „Rok od roku se nám daří čísla navyšovat. Sledovanost naší hlavní regionální relace Události v regionech stabilně přesahuje čtyři sta tisíc diváků. Prohlubování lokálního kontextu ve vysílání ČT24 vnímám dlouhodobě jako velmi důležitý úkol, otevřením nových studií dostane prostor více témat a hostů. A rovněž budeme mít pokrytou celou republiku, takže naše síť bude dostačovat pro komplexní výrobu zpravodajství i publicistiky v každém regionu i pro samostatné regionální vysílání,“ konstatuje generální ředitel Petr Dvořák.

V současnosti má Česká televize vedle zázemí v Praze také televizní studia v Brně a Ostravě, regionální zpravodajství se vysílá rovněž z Českých Budějovic a Hradce Králové. V Hradci se dnes konalo jednání Rady ČT. Kromě zasedání navštíví radní místní univerzitu a setkají se s jejím vedením i s představiteli města a kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: V soutěži studenti architektury z celého světa mohou navrhnout ambasádu ČR v Etiopii

18:28 ČVUT: V soutěži studenti architektury z celého světa mohou navrhnout ambasádu ČR v Etiopii

Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže INSPIRELI AWARDS nabízí studentům architektury možnost hlásit se d…