Česká televize a 81 nominací na České lvy. Bojovat bude Zátopek, Okupace nebo Božena

18.01.2022 8:24 | Tisková zpráva

Celkem 81 z 87 možných nominací získaly projekty, na kterých se podílela Česká televize – devětašedesát z nich obdržely koprodukční filmy, dalších dvanáct televizní projekty ČT.

Česká televize a 81 nominací na České lvy. Bojovat bude Zátopek, Okupace nebo Božena
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Vůbec nejvíce nominací na Českého lva za loňský rok, dohromady třináct, získalo shodně tragikomické drama Okupace a životopisný snímek Zátopek, z televizní tvorby pak minisérie Božena, v součtu celkem pět. Slavnostní vyhlášení vítězů uvede Česká televize v přímém přenosu z pražského Rudolfina v sobotu 5. března.

Kromě Okupace a Zátopka se bude o cenu za nejlepší film ucházet také komedie Muž se zaječíma ušima (11 nominací) a dramata Atlas ptáků (9) a Chyby (8). O nejlepší televizní seriál za loňský rok budou bojovat bez další konkurence Kukačky, Ochránce a Zločiny Velké Prahy. Projekty, na kterých se Česká televize podílela, kompletně obsadily rovněž nominace v kategoriích nejlepší herečka v hlavní i vedlejší roli, nejlepší herec v hlavní roli, nejlepší režie, scénář, kamera, střih, zvuk, hudba, scénografie, kostýmy a masky.

Navzdory pandemii se České televizi podařilo do kin v roce 2021 uvést na čtyři desítky filmů. Kromě čtrnácti hraných snímků také dvaadvacet dokumentárních a tři animované – mezi nimi i mezinárodně uznávaný celovečerní animovaný snímek Moje slunce Mad nominovaný ve čtyřech kategoriích a Myši patří do nebe ve dvou. Z dokumentární tvorby přidělili akademici po dvou nominacích snímku Láska pod kapotou a po jedné nominaci Jednotce intenzivního života, Nové šichtě a Snům o toulavých kočkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Stavební práce u Bad Schandau omezí provoz vlaků Praha – Berlín i turistické linky U28

19:15 České dráhy: Stavební práce u Bad Schandau omezí provoz vlaků Praha – Berlín i turistické linky U28

Provoz vlaků mezi ČR a Německem omezí od 19. do 26. září 2025 stavební práce na trati mezi Bad Schan…