Česká televize propojí ministry se starosty a v metropolích představí kandidáty na primátora

29.08.2014 11:33 | Zprávy

1. 9. startuje v České televizi speciální vysílání věnované podzimním volbám. Jeho cílem je mimo jiné posílit zájem veřejnosti o komunální politiku. Zpravodajství České televize proto připravilo doposud nejkomplexnější informační servis o regionálně významných tématech, tři debaty propojující ministry s lokálními politiky a jejich problémy, tři debaty z největších metropolí, ve kterých se představí kandidáti na primátora, i speciální vysílání v průběhu volebního víkendu. Předvolební informační servis nabídne Česká televize také ve vztahu k senátním volbám.

Česká televize propojí ministry se starosty a v metropolích představí kandidáty na primátora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Česká televize se volbám do zastupitelstev obcí zatím nikdy v takové míře jako nyní nevěnovala,“ říká ředitel Zpravodajství Zdeněk Šámal a vysvětluje: „Roli regionálního zpravodajství na ČT24 posilujeme dlouhodobě a nyní budeme moci naplno využít všechny tyto zkušenosti. Až do voleb budeme například každý všední den divákům představovat jeden z problémů souvisejících s místní samosprávou, a to hned v několika pořadech, ve Studiu 6, kontinuálním vysílání ČT24 a v Událostech v regionech.“

Speciální vysílání pak rozšíří série šesti debat se Zuzanou Tvarůžkovou a Václavem Moravcem. Tři z nich se budou konat v obcích, které získaly v posledních třech letech titul Vesnice roku, další pak v Ostravě, Brně a Praze. „Vesnice roku přinesou diskuse, ve kterých se propojí politici z místních samospráv s ministry, pod které spadá problematika, jež je nejvíce trápí. V obci Řepice se tak například budeme věnovat dotacím,“ dodává Zdeněk Šámal s tím, že v každé ze tří metropolí Čech, Moravy a Slezska se zase představí kandidáti na primátora. „Tak jako v předchozích volebních speciálech budeme v těchto debatách při zvaní hostů vycházet z průzkumů volebního potenciálu, které pro nás zpracuje nezávislá agentura,“ říká Šámal.

PODROBNOSTI K PŘEDVOLEBNÍMU A VOLEBNÍMU VYSÍLÁNÍ

Regionální předvolební vysílání

Ze všech krajů, z krajských měst i malých obcí, představí ČT24 každý všední den od pondělí 1. září až do 8. října divákům jeden z problémů souvisejících s místní samosprávou. Osvětlí jej reportáže a živé vstupy zpravodajů a regionálních redaktorů ve vysílání Studia 6, Studií ČT24 a Událostí v regionech. Dramaturgie vysílání bude navazovat na předvolební debaty a využívat data například ze sčítání lidu či policejních statistik. „Témata jsme se vždy snažili lokalizovat a logicky navázat na daný kraj. Například v místě se statisticky nejvyšší kriminalitou se tedy budeme věnovat této otázce, podobně třeba v oblasti, kde podle statistik žijí nejbohatší či nejstarší lidé v Česku,“ podotýká k dramaturgii zástupce šéfredaktora zpravodajství František Lutonský.

Předvolební debaty

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Česká televize

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Proč je důležité, kdo je v čele nějakého výboru?

A proč myslíte, že vám ANO žádného předsedu nedalo? A taky vzhledem k tomu, jak jde ta politická kultura z kopce (podle mě dost) neměly by se nějaké nepsané zvyklosti uzákonit? Jako třeba kdo má nárok na nějakého předsedu výboru nebo funkci ve vedení sněmovny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Motivujeme mladé ke studiu doma v kraji

22:31 Moravskoslezský kraj: Motivujeme mladé ke studiu doma v kraji

Moravskoslezský kraj aktivně pracuje na tom, aby mladí lidé neodcházeli za vzděláním a prací mimo re…