Česká televize vysílá hokejové šampionáty nejdéle na světě. Letos po padesáté

15.04.2015 9:58

Česká televize nabídne při letošním mistrovství světa v hokeji českým divákům rekordních 57 televizních utkání. Rekordní je také počet let, po která již hokejové šampionáty vysílá. První nabídla již v roce 1956. Nyní se Robert Záruba a jeho kolegové s diváky potkají kromě dvou studií umístěných přímo v hokejových halách také v hotelu české národní reprezentace. Vlastní bonusy pro diváky připravil i tým nových médií ČT.

Česká televize vysílá hokejové šampionáty nejdéle na světě. Letos po padesáté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Česká potažmo Československá televize je nejvytrvalejším světovým vysílatelem v historii Mistrovství světa v hokeji. Při tom jubilejním, padesátém, nabídneme divákům nejen nejvíce televizních utkání v historii českých obrazovek, vůbec poprvé opatříme i kompletně všechna utkání na webu mshokej.cz českým komentářem,“ popisuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Z celkových 64 hokejových zápasů bude Česká televize exkluzivně vysílat 57 utkání. Šampionát zahájí 1. května zápas Finska s USA, čeští hokejisté nastoupí proti Švédsku, Studio MS začíná vysílat v 15:00, program před utkáním Česko-Švédsko začne v 19:45.  Diváky provedou mistrovstvím čtyři komentátoři, spolu s Robertem Zárubou, který se na přenosech hokejových šampionátů podílí již třiadvacet let, bude z Prahy komentovat Michal Dusík, experti Martin Hosták a Milan Antoš, z Ostravy Ondřej Zamazal a Tomáš Jílek a experti David Moravec a David Pospíšil. Studio Mistrovství světa bude vysílat z obou arén, v Praze ve složení Petr Vichnar či Robert Záruba. V Ostravě bude hostitelem studia Jiří Hölzel. „Diváci se budou moct během šampionátu opět zapojit do ankety zaměřené na národní tým. Po nejslavnějším gólu, nejlepším brankářském zákroku nebo největší bitvě budou tentokrát volit nejlepšího kapitána v historii národního týmu,“ uvádí vedoucí projektu hokejového mistrovství v České televizi Robert Záruba.

Hokejové poledne

Kromě studií Mistrovství světa přiblíží divákům šampionát i pořad Hokejové poledne, který uvidí diváci poprvé již 30. dubna. Darina Vymětalíková a Pavel Richter a jejich hosté v něm vždy nabídnou návrat do minulého hracího dne, aktuality z tréninků, pohledy do zákulisí mistrovství a také řadu zajímavostí včetně soutěže „Královská odměna“, v níž bude možné získat na poslední chvíli vstupenky na zápas českého národního týmu. „Diváci se mohou těšit na ryze hokejové části pořadu, ale také na nejrůznější odbočky a netradiční pohledy na mistrovství světa a na to, jak celá země i zahraniční návštěvníci šampionát v Česku prožívají. Hokejové poledne bude k vysílání využívat studia v Praze a v Ostravě a kromě nich ještě mnoha jiných míst, například obě fan zóny, okolí O2 areny, dva speciály chystáme i z hráčského hotelu“ doplňuje Robert Záruba.

V televizi, na webu, sociálních sítích a hlavně s Bobem a Bobkem

Všechny zápasy mistrovství budou moci diváci sledovat na mshokej.cz (stránka bude spuštěna se startem šampionátu). Videoarchiv navíc nabídne sestřihy důležitých momentů, rozhovory s hráči i reportáže o dění na mistrovství. Speciální aplikace se objeví i v HbbTv, budou do ní integrována videa z portálu ČT sport. V aplikaci ČT sport pro mobilní telefony a tablety přibude po dobu konání akce samostatná rubrika MS v hokeji se všemi důležitými informacemi o týmech a zápasech. Maskoty letošního mistrovství jsou oblíbené postavy Boba a Bobka. S těmi se v netradiční hokejové roli setkají nejen fanoušci na stadionech, ale i dětští diváci u obrazovek. A to buď ve večerníčku, který v průběhu šampionátu uvede Česká televize v nové digitalizované verzi nebo ve speciálním dětském hokejovém kvízu. K šampionátu bude připraven i dětský komiks, ve kterém budou oblíbené postavičky řešit nedovolené bránění či krosčeky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

14:27 Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

Tematický stream Českého rozhlasu nabízí v souvislosti s úmrtím cestovatele Miroslava Zikmunda desít…