Česká televize zahajuje přechod na nový standard vysílání

24.03.2018 18:00

Česká televize zahajuje 29. března na základě usnesení vlády č. 648 ze dne 20. 7. 2016 a zákona 252/2017 sb., ze dne 2. 9. 2017 a na základě rozhodnutí evropských orgánů a mezinárodních dohod přechod na pozemní vysílání v novém vysílacím standardu DVB-T2, který je součástí tzv. druhé vlny digitalizace.

Česká televize zahajuje přechod na nový standard vysílání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Na nový standard vysílání se celé Česko musí kompletně přesunout v červnu roku 2020. Současné DVB-T vysílání uvolní frekvenční pásmo 700 MHz datovým sítím pro novou generaci vysokorychlostního mobilního internetu. Někteří diváci tak kvůli nutnosti vypnutí části vysílací sítě nemusí od 1. dubna naladit program ČT :D/ČT art na původní programové pozici.

Část diváků najde vysílání na jiné programové pozici, informaci o tom, zda mají pro sledování ČT :D/ČT art k dispozici jinou předvolbu, naleznou na stránkách Českého telekomunikačního úřadu ZDE (kde lze ověřit možnosti příjmu na konkrétní divácké adrese) a v rámci kampaně České televize prostřednictvím internetových stránek, teletextu a upoutávek ve vysílání. Vysílání ČT :D/art bude vypnuto v komerční Vysílací síti 3. Zachováno však i nadále zůstane v síti MPX1a, která je tvořena Regionální sítí 7, Regionální sítí 10 a Regionální sítí 20. Diváci s novými televizory vybavenými pro příjem DVB-T2 naladí program ČT :D/ČT art již v HD rozlišení v tzv. přechodové síti.

Vypnutí pozemní části vysílání ČT :D/ ČT art se netýká těch, kteří přijímají televizní signál přes kabel, satelit či prostřednictvím internetových sítí.

Nová DVB-T2 síť nabídne již od svého spuštění, které je plánováno postupně od 29. března do 10. května, všechny programy České televize ve vysokém rozlišení. Šestadvacet spuštěných vysílačů nové přechodové sítě pokryje 99,6 % obyvatel Česka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident republiky podepsal zákon

22:11 Prezident republiky podepsal zákon

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal zákon o státním rozpočtu České republiky na rok 2020.