Česká televize získala vysílací práva na evropské fotbalové šampionáty UEFA 2024 a 2028 i další ročníky Ligy národů UEFA

09.10.2021 8:40 | Tisková zpráva

Divákům nabídne všechny zápasy české reprezentace až do roku 2028

Česká televize získala vysílací práva na evropské fotbalové šampionáty UEFA 2024 a 2028 i další ročníky Ligy národů UEFA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

České televizi se podařilo získat vysílací práva na fotbalové šampionáty UEFA EURO pro roky 2024 a 2028.

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 15999 lidí
Fanouškům nabídne také přenosy ze zápasů české fotbalové reprezentace i finálových utkání v rámci dalších tří cyklů Ligy národů UEFA. Součástí sady nově získaných práv je i vysílání zápasů národního týmu v kvalifikacích na EURO 2024, MS 2026 a EURO 2028 i všech přátelských utkání konaných v následujících sedmi letech.

„Podle uzavřené dohody s majitelem evropských televizních práv bude moci Česká televize vysílat turnaje UEFA EURO 2024 a 2028. Právě díky tomu dokážeme českému divákovi nabídnout to nejzajímavější z evropského fotbalu, a to včetně kvalifikačních zápasů. Získání nové licence rozšiřuje široké portfolio sportovních disciplín, které přinášíme tuzemským fanouškům,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Zisk vysílacích práv na nejzajímavější zápasy není samozřejmý, Česká televize se musela účastnit vypsaného tendru a svůj zájem před mezinárodní komisí obhájit. „Sportovní práva jsou poslední roky problémem všech veřejnoprávních vysilatelů. Enormní divácký zájem otevírá významné možnosti pro prezentace reklamních a sponzorských partnerů, což ze sportovních práv činí cenný obchodní artikl, který v posledních letech získávají díky svým finančním možnostem stále častěji velké nadnárodní společnosti a nikoli vysílatelé veřejné služby. Přesto Česká televize usiluje o to, aby diváci o vysílání zásadních sportovních událostí ve volně šířeném vysílání nepřišli,“ komentuje situaci Petr Dvořák, který se problematikou a vyjednáváním sportovních práv zabývá i jako viceprezident Evropské vysílací unie.

Kromě práv na mistrovství Evropy získala Česká televize možnost vysílat i další tři cykly Ligy národů UEFA. „Pro následující tři ročníky jsme získali možnost našim divákům přinést zápasy české fotbalové reprezentace z Ligy národů UEFA. Doplňujeme tak portfolio již získaných práv na vysílání z mistrovství světa ve fotbalu 2022 a Evropskou ligu UEFA i Evropskou konferenční ligu UEFA, které můžeme zatím vysílat do roku 2024,“ upřesňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Česká televize ziskem těchto vysílacích práv navazuje na úspěšná vysílání z předchozích kvalifikací i turnajů fotbalových mistrovství Evropy i Ligy národů UEFA. A právě přímý přenos z Milána z finále druhého ročníku fotbalové Ligy národů UEFA Španělsko-Francie nabídne sportovní kanál České televize už tuto neděli od 20:35 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

13:29 Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

V tuto chvíli čeká ve virtuální frontě na očkování v Nemocnici Znojmo přes 3000 registrovaných zájem…