České akademické hry se vrací do Prahy

18.06.2017 10:34

Ve dnech 18. až 23. června 2017 se v Praze uskuteční České akademické hry, největší sportovní akce vysokých škol v ČR s přibližně dvěma tisíci účastníky, jejichž pořadatelem jsou České vysoké učení technické v Praze spolu s Českou zemědělskou univerzitou a Českou asociací univerzitního sportu. Soupeřit se bude ve 24 sportech – počínaje aerobikem, atletikou, judem či lukostřelbou, přes míčové hry až po sportovní lezení či vodní slalom.

České akademické hry se vrací do Prahy
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

„Cílem akademických her není jen propagace vysokoškolského sportu,“ uvedl předseda organizačního výboru doc. PaedDr. Jiří Drnek, CSc., ředitel Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze. „Prostřednictvím her chceme oživit sport na vysokých školách, podpořit společenské setkávání vysokoškoláků a vytvořit podmínky pro uplatnění vysokoškolského sportu.“   

Od roku 2002, kdy se akademické hry začaly pořádat, nabízejí sportovní soutěže, kterých se mohou účastnit studenti všech českých vysokých škol. Letošní hry nabídnou studentům jak individuální sporty, tak sportovní hry. Například atletické disciplíny zaznamenaly 200 přihlášených.

České akademické hry se vrací do Prahy po sedmi letech. „Jsem rád, že můžeme přivítat studenty v takovém počtu právě na sportovištích ČVUT v Praze, a to v roce, kdy si připomínáme výročí 310 let ČVUT. Věřím, že jim připravíme pro sport důstojné podmínky a že na tyto hry budou dlouho vzpomínat,“ doplnil doc. Jiří Drnek.     

Slavnostní zahájení akce je plánováno na 19. června od 19.00 hodin v Betlémské kapli. Na všechna sportovní utkání o medaile je pro veřejnost vstup zdarma.  

Další informace k soutěži jsou k dispozici na stránce www.ceskeakademickehry.cz  a také na adrese: www.caus.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Premiér Babiš se zúčastní oslav založení Československa

20:29 Úřad vlády: Premiér Babiš se zúčastní oslav založení Československa

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se 27. října, při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Českos…