České dráhy: Poslední jízda výletního vlaku „Český ráj“

08.09.2017 18:10 | Zprávy

V sobotu 9. září vyrazí na svou poslední cestu letos nově zavedený výletní vlak „Český ráj“. Ten, jak už jeho název napovídá, vozil v sezóně o vybraných sobotách a svátcích zejména vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří měli namířeno na túry do Prachovských skal a jejich okolí.

České dráhy: Poslední jízda výletního vlaku „Český ráj“
Foto: red
Popisek: ČD - logo

I během své poslední jízdy zvláštní vlak zastaví na třech nádražích v Praze (Praha-Vršovice, Praha hl.n. a Praha-Libeň), tak aby byl pro cestu za turistikou co nejdostupnější. Turisty i cyklisty pak zaveze za největšími lákadly Českého ráje a okolí. Zastaví například v Jičíně – městě protkaném pohádkami (hlavně tou o loupežníku Rumcajsovi), s proslulou Valdickou bránou a barokním zámkem. Vlak potom pokračuje do Jinolic s oblíbenými rybníky ke koupání, a Rovenska pod Troskami, odkud je to jen pár kilometrů na zříceninu hradu Trosky. Dále pojede souprava přes srdce Prachovských skal, Hrubou skálu, až do Turnova. Odtud vyrazí zpět v 16:41.

Jízdní řád výletního vlaku „Český ráj“

tam

stanice

zpět

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha pořídí městským útulkům veterinární diagnostický přístroj

19:34 MHMP: Praha pořídí městským útulkům veterinární diagnostický přístroj

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila záměr Městské policie hl. m. Prahy na realizaci veřejné zakázky týkaj…