České dráhy: Seidelovský vlak vyráží za historickými pohledy na Prachaticko

01.10.2020 9:15

V sobotu 3. října České dráhy ve spolupráci se světoznámým Museem Fotoateliér Seidel vypraví tradiční Seidelovský vlak. Tentokrát se vydá na Prachaticko po stopách historie pohraničního opevnění.

České dráhy: Seidelovský vlak vyráží za historickými pohledy na Prachaticko
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Oblíbený tradiční Seidelovský vlak se vydá na netradiční železniční výpravu po stopách minulosti Prachaticka. Během jediného dne mohou návštěvníci poodhrnout oponu minulosti a zažít změnu dlouhých desetiletí prostřednictvím tematických historických fotografií a poutavého výkladu odborníka z Musea Fotografický Ateliér Seidel z Českého Krumlova, po stopách pohraničního opevnění.

Během komentované zážitkové jízdy za příběhy minulosti mohou cestující prostřednictvím historických fotografií porovnávat změny krajiny za uplynulá desetiletí. V rámci poznávacího programu cestující také čeká několik zajímavých zastavení. Návštěvníci se můžou těšit na průzkum a prohlídku pohraničního opevnění, tzv. ŘOPíků, spojené s odbornou přednáškou. Dále navštíví Muzeum československého opevnění a vydají se národním parkem směrem na obec Dobrou.

Odjezd vlaku z Českých Budějovic je v 7.35 hod., návrat večer v 18.22 hod. Pro nástup a výstup cestujících vlak zastaví i v Číčenicích (odjezd 8.25 hod.; návrat večer v 17.31 hod.) a v Prachaticích (odjezd v 9:31; návrat večer v 16:28 hod.). Vlak bude veden historickým motorovým vozidly M262 spolu s přívěsným vozem Balm.

tabulka

Návštěvníky prosíme, aby po celou dobu jízdy historickým vlakem měli zakryté dýchací cesty.

Celodenní jízdné:
Základní jízdné je 350 Kč, děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení) V ceně je zahrnuto malé občerstvení po nástupu a příspěvek muzeu čs. opevnění na Soumarském Mostě.

Rezervace:
Telefon: 702 298 109, e-mail: hofbauerova@gr.cd.cz nebo kosmata@gr.cd.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Zoo Liberec dorazila dvojice tropických ještěrů

10:42 Do Zoo Liberec dorazila dvojice tropických ještěrů

Pavilon tropů v liberecké zoo má nové obyvatele. Z vídeňské zoologické zahrady Schönbrunn tam dorazi…