České dráhy: Vánoční posílení vlaků

22.12.2017 8:19 | Zprávy

Desítky posilových vozů, které dohromady nabídnou několik tisíc míst k sezení navíc, zařadíme do svých spojů před Vánoci. Nejvíce „posil“ pojede v pátek a v sobotu 22. a 23. prosince.

České dráhy: Vánoční posílení vlaků
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Nejvíce posil pojede tradičně z Prahy na Moravu a posíleny budou také spoje směrem na Slovensko. Již od 15. prosince až do soboty 23. prosince a pak také během vánočních prázdnin a po Novém roce pojede druhý noční vlak, EuroNight Bohemia Praha – Košice, který nabízí vozy lůžkové, lehátkové a s místy k sezení a také pro přepravu osobních automobilů a v současnosti jezdí jen ve dnech zvýšené poptávky po cestování. Posilový lůžkový a lehátkový vůz poveze před Vánoci také denně jezdící EuroNight Slovakia Praha – Humenné a posilový vůz 2. třídy a vůz pro přepravu aut bude mít i páteční posilový expres Roháče.

Desítky posilových vozů s kapacitou přesahujících v souhrnu několik tisíc míst k sezení nabídneme také ve vnitrostátní přepravě. Vedle tradičně posilovaných linek z Prahy do Ostravy, na Valašsko, Slovácko nebo na jižní Moravu zařadíme více vozů u vlaků například z Prahy do Českých Budějovic nebo západních Čech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Soutěž o nejkrásnější vánoční strom vyhrál Bohumín

14:52 ČEZ: Soutěž o nejkrásnější vánoční strom vyhrál Bohumín

Za vítězství v soutěži získá Bohumín od Nadace ČEZ 300 000 korun.