České dráhy objednaly 12 nových posunovacích lokomotiv u společnosti CZ Loko

25.07.2017 9:13 | Zprávy

Národní dopravce České dráhy omladí a zefektivní park posunovacích lokomotiv, které v osobních stanicích zajišťují posun s osobními soupravami a jednotkami.

České dráhy objednaly 12 nových posunovacích lokomotiv u společnosti CZ Loko
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Starší nespolehlivé lokomotivy s mnohem vyšší spotřebou a náklady na údržbu nahradí moderní dieselelektrické posunovací lokomotivy z produkce společnosti CZ LOKO. Lokomotivy, resp. jejich spalovací motory samozřejmě splňují přísné ekologické limity Evropské unie a jsou zařazeny do emisní třídy STAGE IIIB.

„Moderní posunovací lokomotivy jsou nejen ekologické a mnohem méně zatěžují okolí nádraží prachem a emisemi skleníkových plynů, ale jsou především úspornější v provozu. Jsou lehčí, mají menší spotřebu pohonných hmot, delší lhůty pro provozní údržbu a díky tomu zajistí ekonomičtější obsluhu nádraží, na kterých jsou odstavovány vlakové soupravy, než tomu je u starších lokomotiv, které nahradí,“ uvádí výhody nových strojů Miroslav Kupec, člen představenstva ČD odpovědný za techniku, servis a majetek.

„Úspěch ve veřejné soutěži, kterou národní dopravce vypsal, nás velmi těší. Potvrzuje, že vývoj této lokomotivy určené především pro posunovací službu, měl smysl a my se tím trefili do díry na trhu. Ve své výkonové kategorii jde v Evropě o absolutní špičku,“říká Josef Gulyás, generální ředitel a místopředseda představenstva CZ LOKO.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Hledá se křeček polní

13:09 AOPK ČR: Hledá se křeček polní

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR zjišťuje, kde všude na našem území ještě tento hlodavec žije. …