České dráhy obnovily od začátku července provoz EuroCity Hungaria do Budapešti

02.07.2020 8:23

České dráhy ve spolupráci se svými zahraničními partnery od začátku července obnoví první vlaky mezi Prahou, Bratislavou a Budapeští. V souvislosti s omezením provozu v maďarském úseku Szob – Nagymaros po nedávné povodni bude zatím v provozu jen jeden pár vlaků.

České dráhy obnovily od začátku července provoz EuroCity Hungaria do Budapešti
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Jde o spoje EC 173 / 172 Hungaria Budapest – Berlin. Vlak obsluhovaný maďarskou soupravou jede v celé trase mezi Budapeští, Bratislavou, Prahou, Berlínem a Hamburkem. Ve směru z Maďarska přes Slovensko a ČR do Německa vyjel poprvé 1. července, v opačném směru ho cestující můžou použít od 2. července. Ostatní denní vlaky EC z ČR a Slovenska zatím do Maďarska zajíždět nebudou, jejich cílovou, resp. výchozí stanicí budou i nadále Nové Zámky. Noční spojení vlakem Metropol zatím nebude v provozu.

Cestující upozorňujeme, že obnovený pár vlaků Hungaria jede mezi slovenskou a maďarskou metropolí po odklonové trase přes Bratislavu-Petržalku, Rajku a Győr, čímž se jeho jízdní doba prodlouží zhruba o 60 minut. Cílovou, resp. výchozí stanicí v Budapešti je východní nádraží (Keleti pu.) místo obvyklého západního (Nyugati pu.). Vzhledem k jízdě odklonem spoje EC 173 / 172 neobsluhují stanice Nové Zámky, Štúrovo, Szob, Nagymaros-Visegrad a Vác. Cestující z jižního Slovenska použijí ostatní pravidelné spoje.

Vlak EC 172 odjíždí ze stanice Budapest Keleti pu. o 65 minut dříve než obvykle, tj. už v 6:35, v opačném směru vlak EC 173 do Budapešti přijíždí o 64 minut později, tj. až ve 21:24. V úseku z Bratislavy přes Prahu a Berlín do Hamburku a naopak jede tento vlak v obvyklých časech podle pravidelného jízdního řádu.

Ostatní vlaky EuroCity Metropolitan budou i nadále jezdit ve zkráceném úseku Praha – Bratislava – Nové Zámky. Noční spoj Metropol mezi Budapeští a Prahou až do odvolání nejezdí. O obnovení provozu denního i nočního spojení do Maďarska se vedou intenzivní jednání. Termín bude záviset na dokončení opravných prací na trati v úseku Szob – Nagymaros.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů, platí zákaz rozdělávání ohňů

17:05 Lesy Praha: Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů, platí zákaz rozdělávání ohňů

Vysoké teploty a sucho posledních dní opět zvyšují riziko požárů na území hlavního města, proto je n…