České mírové hnutí: Předseda Krajča se setkal s prezidentem Syrské arabské republiky

05.11.2018 10:59

V uplynulých dnech se uskutečnila mezinárodní mise solidarity do Syrské arabské republiky, kterou společně zorganizovaly Světová rada míru a Světová federace demokratické mládeže.

České mírové hnutí: Předseda Krajča se setkal s prezidentem Syrské arabské republiky
Foto: Washington Post
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad
reklama

Spolu se zástupci mírových a mládežnických organizací z mnoha desítek zemí světa se této události, konané na pozvání Národního svazu syrských studentů a Národní rady hnutí obránců míru v Sýrii, zúčastnili i členové Českého mírové hnutí.

Na programu mise byla mimo jiné setkání s ústředními představiteli syrského politického, společenského i náboženského života. Zahraniční delegáty přijal v Damašku také prezident Syrské arabské republiky Bašár al-Asad. Předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča vyjádřil při této příležitosti nejvyššímu syrskému představiteli podporu a solidaritu se spravedlivým antiimperialistickým zápasem lidu Sýrie v jeho již 7 let trvající obraně suverenity, nezávislosti a územní integrity tohoto arabského státu. Prezident Sýrie ocenil roli, kterou mezinárodní mírové hnutí sehrává v pomoci syrskému lidu v jeho úspěšné snaze o ukončení imperialismem iniciovaného a podporovaného konfliktu v zemi.

České mírové hnutí vystupuje dlouhodobě aktivně na straně syrského lidu, proti zahraničnímu politickému a vojenskému vměšování a agresi ze strany Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Turecka, Izraele a reakčních monarchií Perského zálivu. Vedle Českého mírového hnutí byly z České republiky v uskutečněné mezinárodní misi solidarity v Sýrii zastoupeny také delegace Komunistického svazu mládeže a Asociace Vojáci proti válce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha svěří městské části prázdný objekt v Písnici pro vybudování nové základní školy

18:02 MHMP: Praha svěří městské části prázdný objekt v Písnici pro vybudování nové základní školy

Budova bývalého Středního odborného učiliště potravinářského v Písnici by měla být podle pondělního …