Českou poštu opustí koncem roku 282 administrativních zaměstnanců

28.09.2023 16:13 | Tisková zpráva

Česká pošta postupně realizuje sadu opatření, vedoucích k její stabilizaci. Ta jsou důležitou částí její transformace. Jde o úsporná opatření v provozních nákladech, počtu využívaných objektů, nebo počtu zaměstnanců a také o změny procesů, vedoucích k zajištění lepší kvality obsluhy klientů.

Českou poštu opustí koncem roku 282 administrativních zaměstnanců
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Českou poštu proto opustí ke konci roku také 282 pracovníků. Z nich drtivá většina pracuje na manažerských a administrativních postech a na podpůrných funkcích. Redukce vyplývá ze systémových opatření, která již firma dříve zavedla v souvislosti s rušením 300 poboček a s úpravou délky doručování listovních zásilek. Odchody se budou týkat všech centrálních pracovišť pošty po celé České republice.

„Úspora, které příští rok aktuálním snížením počtu zaměstnanců docílíme, je 200 milionů korun. Postupně pracujeme na dalších opatřeních souvisejících s transformací České pošty,“ říká pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Česká pošta v souladu s platnou legislativou oznámila v pátek 15. září Úřadu práce záměr hromadného propouštění v souvislosti s realizací řady organizačních změn. Stejně jsou informovány odborové organizace působící v rámci České pošty.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize obsadila další důležitý post v Evropské vysílací unii

22:03 Česká televize obsadila další důležitý post v Evropské vysílací unii

Zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize a moderátor Martin Řezníček byl zvolen do pozice …