Český atletický svaz: Lístky na šampionát v prodeji, do Tábora zve husita Dvořák

21. 5. 2016 9:15

17. až 19. června přivítá jihočeský Tábor po třech letech opět MČR mužů a žen na dráze. Vidět domácí elitu v boji o tituly a medaile, ale i o Amsterdam či Rio de Janeiro si lze zajistit od středy, kdy se spouští předprodej vstupenek v síti Ticketportal. Na atletické bitvy zve také šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák, který se při natáčení spotu pro šampionát převtělil do role husity. (Video viz youtube kanál ČAS.)

Český atletický svaz: Lístky na šampionát v prodeji, do Tábora zve husita Dvořák
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

Táborští pořadatelé připravili vstupenky ve čtyřech cenových relacích, přičemž na dvoudenní je 25procentní sleva. Převedeno na konkrétní čísla:

  • Na zastřešenou část hlavní tribuny (sektory B1, B2) stojí 150 korun na jeden den, 225 Kč na sobotu i neděli, na nekrytou část (A, C) pak 120 na den a 180 na celý program. Navíc lze ke dvěma plným lístkům přikoupit ještě jeden pro dítě za poloviční cenu.

  • Jelikož jinde po obvodu stadion Míru tribuny nemá, budou vybudovány mobilní tribuny na protilehlé rovince (sektory D, E), kam vstupné přijde diváky na 100 Kč na den a 150 na oba.

  • Nejlevnější možností jsou pak „lupeny“ na stání, které lze pořídit za 70, respektive 100 korun.

  • A ti, kdo se na stadion nedostanou, mohou sledovat třeba alespoň závody ve vrhu koulí, které se uskuteční jako novinka v páteční podvečer na Žižkově náměstí v centru města.

Vstupenky jsiu k dispozici v síti Ticketportal.

Také doprovodný program je zacílen na celé rodiny: pro malé návštěvníky bude připraveno i vystoupení Michala Nesvadby v neděli od 14 hodin na plaveckém stadionu (vedle atletického) a vyzkoušet si budou moci i Atletiku pro děti.

Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice je vrcholnou akcí domácí sezóny. A do Tábora se k boji o tituly a medaile sjíždí česká špička pravidelně, naposledy v roce 2013, šampionát ovšem hostil zdejší stadion Míru i o pět let dříve. V obou případech se tu atletům dařilo: ročník 2008 ozdobil třeba rekord šampionátu Petra Svobody 110 m překážek 13.29 vteřiny, dosud platné jsou i – z před tří let – čas jeho kolegyně ze stovky Lucie Škrobákové 12.79 s nebo 576 cm tyčkaře Jana Kudličky.

„Republika“ je navíc ideální příležitostí k plnění výkonnostních kritérií pro vrcholy sezóny. Pro mistrovství Evropy nyní soupiska čítá přes dvacet jmen a i o start na olympiádě už si řekl dvojciferný počet atletů. Tábor však bude jednou z posledních možností, jak se především do Amsterdamu, ale i do Ria de Janeira kvalifikovat: nominace pro ME se uzavírá týden po MČR, tedy 26. června, pro OH pak 10. července.

Půjde vskutku o líté bitvy, na něž zve i originálním způsobem šéftrenér Tomáš Dvořák, který se při natáčení klipu na jedno sychravé aprílové dopoledne převtělil do role husity … „Snažíme se propagovat nejen atletický vrchol domácí sezóny, ale i pořádající město. Šampionát má být oslavou atletiky a našich reprezentantů,“ řekl ke vzniku spotu spoluautor scénáře a ředitel ČAS Tomáš Janků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS ČR: Mistrovství republiky záchranných psů

16:15 HZS ČR: Mistrovství republiky záchranných psů

Jerry ze Staré Výšiny, Baymee Yetti ze Schwarzenbergských strání a Argo von Schwabenitz – to jsou ví…