Český červený kříž: Úřad ČČK s novým ředitelem

21.03.2023 14:21 | Tisková zpráva

Novým ředitelem Úřadu Českého červeného kříže (ČČK) se stal Karol Čukan.

Český červený kříž: Úřad ČČK s novým ředitelem
Foto: ČČK
Popisek: Český červený kříž - logo

Mezi hlavní úkoly Úřadu ČČK patří zejme´na zajištění odborné činnosti této humanitární organizace a vytváření podmínek pro plnění jejích u´kolu° a posla´ni´. Zároveň Úřad ČČK bude pod jeho vedením aktivně a účinně pomáhat oblastni´m spolku°m CˇCˇK v jejich veřejně prospěšné cˇinnosti. 

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38692 lidí

Do funkce byl Karol Čukan jmenován prezidentem ČČK Markem Juklem na základě výsledků veřejného výběrového řízení. Dobrovolníkem ČČK je Karol Čukan už od roku 2018.

„ČČK pomáhá zmírňovat utrpení, ať jde o první pomoc, dárcovství krve, humanitární nebo sociální programy či naše další činnosti. Jsem vděčný za možnost přidat se k dílu, které budovali a budují generace dobrovolníků a zaměstnanců. Díky jejich píli je ČČK funkční, užitečnou a nezastupitelnou součástí společnosti," uvedl Karol Čukan. „Rád bych poděkoval předchozímu řediteli Úřadu Josefu Konečnému za jeho 12letou službu, během níž se povedlo například stabilizovat financování ČČK a řízení této organizace dále rozvinout a posílit, “ říká K. Čukan.

Před nástupem do ČČK vedl Karol Čukan oddělení filantropie a strategického partnerství v česko-slovenské pobočce humanitární organizace Lékaři bez hranic. Dříve působil jako konzultant   či na různých manažerských pozicích v soukromém sektoru.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

boj s dezinformacemi

Dobrý den, proč se podle vás šíří dezinformace? Není to náhodou proto, že vy politici špatně komunikujete? Ostatně na špatnou komunikaci této vlády poukazují mnozí. A jak přesně s nimi chcete bojovat? Budete odsuzovat všechny názory, které se neslučují s těmi vašemi? To totiž teď děláte. A ještě je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR doporučuje chovatelům na Vysočině zabezpečovat kvůli přítomnosti vlků hospodářská zvířata

22:04 AOPK ČR doporučuje chovatelům na Vysočině zabezpečovat kvůli přítomnosti vlků hospodářská zvířata

Vlci byli v novodobé historii poprvé na Vysočině zaznamenáni v roce 2016, vloni bylo potvrzeno naroz…