Český ekosystém integrované zdravotně-sociální péče zajistí lepší péči o klienty s využitím moderních technologií

13.04.2016 7:35

Ve středu 4. května 2016 se v Národní technické knihovně v Praze uskuteční první setkání Českého ekosystému integrované zdravotně-sociální péče (ČEIP), které pořádá České vysoké učení technické v Praze, koordinátor ČEIP. Jeho cílem je seznámit účastníky s hlavními myšlenkami ekosystému, který se věnuje zavádění procesních i technologických inovací v poskytování zdravotní a sociální péče.

Český ekosystém integrované zdravotně-sociální péče zajistí lepší péči o klienty s využitím moderních technologií
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Akce má v úmyslu ukázat, jak podobné projekty fungují ve světě a jak současný stav vnímají vybraní aktéři systému v České republice. Účastníci budou mít možnost diskutovat roli ekosystému a definovat klíčová témata, kterými by se měl ekosystém zabývat. Na květnové setkání je možné se přihlásit na stránkách eventbrite.com pod názvem akce Český ekosystém integrované zdravotně-sociální péče.

ČEIP má ambici navázat na stávající aktivity a posilnit spolupráci institucí i jednotlivců v oblasti poskytování zdravotní a zdravotně-sociální péče.  „Chybí nám jedno místo, kde si můžeme vyměňovat názory, vytvářet společný jazyk, sdílet zkušenosti a navrhovat řešení, která budeme společně prosazovat. Proto jsme iniciovali vznik tohoto ekosystému,“ říká Tomáš Vácha, člen pracovní skupiny ČEIP. A proč to všechno? „Na konci naší snahy má být spokojený klient, tedy člověk, který má dobrou zkušenost s úrovní poskytování zdravotní či sociální péče. Ta je propojená a využívá moderních prostředků a technologií,“ dodává Vácha.

ČEIP je členem rostoucí mezinárodní platformy European Connected Health Alliance, která v současné době sdružuje 25 národních ekosystémů ze Severní Ameriky, Evropy a Číny.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 103 miliard. Srovnali jsme krok s Evropou

14:56 Vláda: Na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 103 miliard. Srovnali jsme krok s Evropou

Podle právě zveřejněných statistik ČSÚ přinesl rok 2018 historicky nejvyšší výdaje na výzkum a vývoj…