Český rozhlas České Budějovice hostí krajské kolo festivalu Porta

19.03.2015 10:46

Jihočeské finále 49. ročníku festivalu Porta se v letošním roce uskuteční v Českém rozhlase České Budějovice. Porta tradičně probíhá nejprve v regionálních kolech, ti nejlepší v soutěži postoupí na finále české Porty v Řevnicích. Přehlídka kapel začíná ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v sobotu 21. března ve 14 hodin.

Český rozhlas České Budějovice hostí krajské kolo festivalu Porta
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Do soutěžního regionálního kola Porty v Českém rozhlase České Budějovice se přihlásilo celkem 19 kapel z celého Jihočeského kraje – například z Bechyně, Českých Budějovic, Tábora, Týna nad Vltavou, Jindřichova Hradce, Českého Krumlova nebo Strakonic.

„Jihočeské Portě  se v posledních letech nedařilo, z různých důvodů, oslovit a pozvat muzikanty z jižních Čech k účasti na oblastním kole. Proto jsme se rozhodli  změnit jak místo konání tak i pořadatelský tým. Vstřícné jednání s Českým rozhlasem České Budějovice vedlo k tomu, že se bude hrát ve Studiovém sále. A jak je vidět z počtu přihlášených soutěžících, byl to správný krok. Konečně také bude mít Jihočeský kraj v celostátním finále dva reprezentanty,“ říká Anna Roytová, předsedkyně sdružení Porta.

Soutěží se o postup do finále jak interpretační tak i autorské Porty. Jihočeská porota bude přímo hvězdná, zasednou v ní osobnosti folkové hudby Pavel Zajíc, Jirka Mach, Tomáš Berka, Luboš Hrdlička a Pavel Steffal. Speciálním hostem jihočeského kola Porty bude skupina New Rangers s Jiřím Veisserem. Na závěr zahrají i všichni porotci.

Podrobné informace o jihočeském kole festivalu Porta pravidelně uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Naladit si jej můžete na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Český rozhlas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JCCR: Výstaviště bude až do neděle patřit cestovnímu ruchu a památkám

17:37 JCCR: Výstaviště bude až do neděle patřit cestovnímu ruchu a památkám

Na odborný Travelcon 2019 naváže Travelfest a Gastrofest pro veřejnost