Český rozhlas České Budějovice odvysílá jihočeský narozeninový koncert Pavla Žalmana Lohonky

15.04.2016 16:53

Populární písničkář Pavel Žalman Lohonka oslavil letos v březnu se svými přáteli a fanoušky své sedmdesáté narozeniny velkým koncertem v českobudějovickém Metropolu. Český rozhlas České Budějovice exkluzivně pro své posluchače odvysílá v neděli 17. dubna po 20. hodině výběr z tohoto jihočeského jubilantského a samozřejmě především vzpomínkového koncertu.

Český rozhlas České Budějovice odvysílá jihočeský narozeninový koncert Pavla Žalmana Lohonky
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Kdybychom měli určit nejslavnějšího a nejznámějšího jihočeského folkaře minulých desetiletí, zcela jistě musíme připadnout na Pavla Žalmana Lohonku, zpěváka, kytaristu a autora, velmi důležitého člena klasické sestavy Minnesengři a od raných osmdesátých let ústřední postavy vlastní formace Žalman a spol.

V Žalmanově muzikantském životě hrálo důležitou roli také českobudějovické studio Českého rozhlasu, kde společně s kapelou Minnesengři nahrávali své písně. Pavel Žalman Lohonka už dlouhou řadu let stojí na scéně jako jeden z pilířů žánru a nadále zůstává věrný zadumané kráse krajiny jižních Čech a také půvabu lidových jihočeských písniček.

Na jeho velkém narozeninovém koncertu v Metropolu v Českých Budějovicích (23. března) postupně zahrály jednotlivé formace kapely Žalman a spol například s písničkami Kytky stále ještě voní, Mys Horn, Jedenkrát, Dej mi tón, Mezi kameny, Rána v trávě a řadou dalších. Narozeninovým koncertním programem slovem provázel písničkář Pepa Štross.

Sedmdesáté narozeniny Pavla Žalmana Lohonky připomněl Český rozhlas České Budějovice již dříve v pořadech Světla ramp Jiřího Kasala, Písničkové rozhovory Pavlíny Jíšové a Adély Jonášové nebo byl Žalman také hostem odpoledního vysílání moderátorky Hany Šoberové. Záznamy všech pořadů jsou dostupné na webových stránkách.

Světla ramp - http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3590635

Písničkové rozhovory - http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3606166

Odpolední host - http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3589200

Nalaďte si rozhlasový záznam narozeninového koncertu Pavla Žalmana Lohonky v neděli 17. dubna po 20. hodině. Přejeme příjemný poslech Českého rozhlasu České Budějovice - 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat můžete také na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum představuje novou tvář

20:58 Národní muzeum představuje novou tvář

Generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea bude již brzy u konce a s tím souvisí i plá…