Vydání významně přispívá ke správné interpretaci Janáčkových varhanních děl. Řídí se striktně Janáčkovým rukopisem a jeho osobitým způsobem zápisu. Nepřepisuje enharmonicky notový text ani neupravuje autorovu nástrojovou stylizaci.
Publikace, která disponuje i podrobnou vydavatelskou zprávou, nabízí všech šest skladeb, které Janáček, výborný varhaník a znamenitý improvizátor, pro varhany napsal. Jsou to Tři skladby (Předehra, Varyto a Chorální fantasie) z doby studií na pražské varhanické škole, které vznikly v roce 1875, Skladby pro varhany s podtitulem č. 1 a č. 2 z roku 1884 a nejznámější Sólo z Glagolské mše z roku 1926. V VII. části této mše jsou varhany exponovány samostatně a tvoří spojnici mezi mystickým „Agneče božij“ a závěrečnou orchestrální „Intrádou“. Janáček ji nazval „Varhany solo“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…