Český rozhlas: Koncert jako poděkování za pomoc obcím, zasaženým tornádem

24.6.2022 6:47 odp. | Tisková zpráva

Český rozhlas v sobotu 25. června od 20.00 hodin uspořádá v Hodoníně koncert s názvem Do roka a do dne s cílem poděkovat všem dobrovolníkům a zapojeným organizacím za jejich pomoc moravským okresům, zasaženým ničivým tornádem.

Český rozhlas: Koncert jako poděkování za pomoc obcím, zasaženým tornádem
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

V přímém přenosu regionálních stanic Českého rozhlasu vystoupí Rozhlasový Big Band Gustava Broma společně s Ondřejem Gregorem Brzobohatým a Davidem Deylem.

Rok po přírodní katastrofě, kdy se částí okresů Břeclav a Hodonín prohnalo tornádo, které způsobilo četné škody, odvysílají regionální stanice Českého rozhlasu z Hodonína živě vzpomínkový koncert. Český rozhlas tak chce poděkovat všem dobrovolníkům a zapojeným organizacím za jejich sílu a odhodlání pomoci obyvatelům postižených obcí v nelehké situaci. Na programu je vystoupení Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma s Ondřejem Gregorem Brzobohatým a Davidem Deylem a dalších zajímavých hostů.

Návštěvníci koncertu na připravených projekcích uvidí, jak se celá oblast od katastrofy změnila a jakou práci místní za uběhlý rok odvedli. Koncert odvysílají regionální stanice Českého rozhlasu v sobotu 25. června od 20 hodin. K poslechu bude také v aplikaci i na audioportálu mujRozhlas nebo na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu ZDE.

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25377 lidí

Posluchači se mohou také těšit na přímý přenos koncertu Podluží nic nepoloží aneb Rok po tornádu ze zasažené obce Mikulčice, který bude oslavou lidskosti, soudržnosti, nezištné pomoci, dobroty a hlavně ochoty začít znovu. Vystoupí Mužáci, Ženský sbor a cimbálová muzika Slovácko mladší, Dětská cimbálová muzika z Lužic, CM Jatelinka z Moravské Nové Vsi, mužský a ženský sbor Erteple a Dubněnka z tornádem postižené obce Hrušky.

Na koncertě proběhne i křest nového CD natočeného v brněnském studiu Českého rozhlasu, které tvoří to nejlepší z tvorby moravského skladatele zlidovělých písní Fanoše Mikuleckého. Autorem výběru je redaktor folklorních pořadů Českého rozhlasu Brno Jan Kosík, který vybral to nejlepší z jeho tvorby. Písničky nahrál Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů či cimbálovka.

Koncert v pátek 24. června od 19.00 hodin odvysílají v přímém přenosu stanice Český rozhlas Zlín a Český rozhlas Brno. K poslechu bude také v aplikaci a na audioportálu mujRozhlas nebo na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Dezinfekce fotbalových stadionů - obvinění osob

7:34 Policie ČR: Dezinfekce fotbalových stadionů - obvinění osob

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…